BİP: İndirilme sayısı 76 milyonu geçti

Yerli konuşma ve sohbet uygulaması BiP, uygulamanın yılbaşından bu yana 15,8 milyonu yurtdışından olmak üzere, toplam 31 milyon kullanıcının indirmesiyle toplamda 76 milyonun üzerinde indirildiğini açıkladı.

Teknoloji 26.03.2021, 21:33
BİP: İndirilme sayısı 76 milyonu geçti

Whatsapp’a kişisel verilerin güvenliği sözleşmesi ile ilgili tepki gösteren kullanıcıların tercih etmesiyle birlikte kullanıcı sayısı hızla artan uygulamalardan BiP, 12 ülkenin uygulama market listesinde birinci sıraya yerleşirken 19 ülkede de ilk 3 arasında yer aldı.

15,8 milyonu yurt dışından olmak üzere 31 milyonu aşkın yeni kullanıcının tercih ettiği uygulamanın; özellikle Endonezya, Bangladeş, Hindistan, Pakistan ve Malezya’da yoğun ilgi gördüğü ve sadece bu 5 ülkeden 10 milyon yeni kullanıcı katıldığı belirtildi.

Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, rakip uygulamalardan farklı olarak, uygulama kullanıcılarının kişisel verilerini reklam, promosyon veya kampanya gibi pazarlama faaliyetleri için üçüncü taraflarla paylaşma zorunluluğu olmadan uygulamayı kullanabildiğini hatırlatarak, “BiP, bugün dünyanın 192 ülkesinde milyonlarca kullanıcıya sahip global bir oyuncu. Rakiplerimizden yıllarca önce hayata geçirdiğimiz grup görüntülü görüşme, web ara yüzünden sesli ve görüntülü arama, kaybolan mesaj, 106 farklı dilde anlık çeviri ve para gönderme gibi yenilikçi özelliklerimizin yanı sıra kişisel verilerin korunması konusunda uyguladığımız şeffaf politikamız ile dünya genelinde en hızlı büyüyen iletişim platformlarından biri olduk. Güçlü altyapımız ve üstün teknoloji ile donatılmış veri merkezlerimiz sayesinde BiP’e gösterilen yoğun ilgiyi başarı ile karşıladık. Kullanıcılarımızdan gelen geri dönüşleri çok önemsiyor, onlardan gelen talepler doğrultusunda uygulamamızı daha da geliştirmeyi sürdürüyoruz. Rakip uygulamalardaki sohbet geçmişlerinin ve grupların BiP’e taşıması için ‘Sohbet Taşıma’ özelliğini önümüzdeki günlerde kullanıcılarımıza sunacağız” dedi.

DHA

Yorumlar (0)