iPhone PUBG neden açılmıyor? PUBG çöktü mü iOS'ta neden çalışmıyor

PlayerUnknown's Battlegrounds milyonlarca kişinin oynadığı FPS oyunlarından biri. Fanatik hayranlarının bulunduğu oyuna bugün itibariyle iOS işletim sistemlerine sahip iPhone telefonlarından ve iPad tabletlerden girilemiyor. Peki iPhone PUBG neden açılmıyor? PUBG çöktü mü iOS'ta neden çalışmıyor? İşte detaylar...

Teknoloji 10.07.2020, 16:32 Burak ZİHNİ

Dünyanın en çok pynanan FPS oyunlarının başında gelen PUBG birçok platformda oyuncuların ilgisiyle karşılaşıyor. Ancak bugün kötü bir sürpriz yaşandı. iOS işletim sistemine sahip iPhone ve iPad'lerde oyun açılamıyor. Kullanıcılar da sorunu internette yazarak çözüm bukmaya çalışıyor. Konu sosyal medyanın gündemine oturdu ve yurt dışında da milyonları etkiledi.
 


iPhone ve iPad'de PUBG neden açılmıyor?

Apple'dan bu konuda henüz bir açıklama gelmedi. Ancak sorunun Facebook'tan kaynaklandığı sanılıyor. Güncel bir açıklama gelir gelmez haberimizin içerisine eklenecektir.

pubg


PUBG nedir?

PlayerUnknown's Battlegrounds kısaltmasıyla PUBG, Bluehole tarafından yayımlanan ve geliştirilmekte olan çok oyunculu bir video oyunudur. Dünyada ve Türkiye’de yoğun bir oyuncu kitlesi bulunan PUBG, FPS oyun kategorisi içerisinde yer almaktadır. İlk çıktığı dönemde PC platformu için Steam üzerinden yayımlanan oyun, artık akıllı telefon ve tabletlerde oynanabiliyor.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?