Karar resmen yayımlandı! Wikipedia ne zaman açılacak

Uzun bir süredir kapalı olan internet ansikolpedisi Wikipedia için Anayasa Mahkemesi'nden karar çıktı. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Wikipedia'ya yeniden Türkiye'den giriş sağlanabilecek. Peki Wikipedia ne zaman açılacak? İşte detaylar...

Teknoloji 15.01.2020, 08:58 Burak ZİHNİ
Karar resmen yayımlandı! Wikipedia ne zaman açılacak

Kapandığı günden bu yana tartışmaların sürdüğü Wikipedia için beklenen karar çıktı. Anayasa Mahkemesi, dünyanın en geniş bilgi havuzuna sahip internet sitelerinden biri olan Wikipedia'nın yeniden Türkiye'deki kullanıcılarına açıldığının müjdesini verdi. Resmi Gazete'de de yayımlanan karar sonrası herkes Wikipedia ne zaman açılacak? sorusunu soruyor. Yanıtı haberimizde.
 


Wikipedia ne zaman açılacak?

Anayasa mahkemesi, oy çokluğu ve 6 üyenin karşı oy yazısıyla alınan kararı Ankara 1. Sulh ceza mahkemesine de gönderdi. Mahkemenin kararı bilgi teknolojileri ve iletişim kurumuna iletmesiyle birlikte Wikipedia erişime açılacak. Anayasa mahkemesi, kararın gerekçesinde, Wikipedia'nın kapatılmasının demokratik toplum düzeninin gereklerine uymadığını vurguladı. Wikipedia'nın kapatılmasını haklı gösteren vahim nitelikte bir içerik olmadığı belirtildi.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?