PTT Messenger nedir ve iOS & Android nasıl indirilir! Milli mesajlaşma programı indirme linki

Yerli ve milli mesajlaşma programı PTT Messenger artık yayında. Hükümetin tamamen öz kaynaklar üzerinden oluşturduğu iletişim yazılımı bugünden itibaren indirilebilir durumda. Başbakan Binali Yıldırım ve Hükümet Sözcüsü Hüseyin Bozdağ ile açıkladığı PTT Messenger Android Google Play nasıl indirilir iOS için Apple Store nasıl yüklenir. İşte detaylar...

Teknoloji 06.02.2018, 09:56 06.02.2018, 10:03 Burak ZİHNİ
PTT Messenger nedir ve iOS & Android nasıl indirilir! Milli mesajlaşma programı indirme linki

Yurt dışı bazlı mesajlaşma programlarında özellikle terör bazlı konuşmalara erişilmesi konusunda sıkıntı yaşayan hükümetimiz kendi kaynaklarından oluşan yazılım ekibiyle yerli ve milli uygulamasını yayınladı. PTT Messenger olarak adlandırılan bu program şu an için Google Play'de yayında. Yakın zamanda Apple Store'da da yayınlanacağı tahmin ediliyor. Artık dünyaya Türk yapımı mesajlaşma programı ile bağlanabileceksiniz. Bilindiği üzere SMS katili oalrak adlandırılan ve dünyanın en çok kullanılan programlarından biri olan Whatsapp milyarlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Kullanıcı sayısı itibariyle büyük bir kitleye sahip olan bu uygulamaya karşı olarak üretilen PTT Messenger'in nasıl bir ivme yakalaycağı merak ediliyor. Uygulamayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

YERLİ WHATSAPP PTT MESSENGER NEDİR?
PTT Messenger ile, milli ve güvenli kurumsal anlık mesajlaşma aracı olarak kullanılabilecek. Bilgi güvenliği çerçevesinde milli bir çözüm olduğu için güvenli iletişim ile dışa bağımlılığı giderecek. Sesli ve görüntülü mobil uygulaması olan Ptt Messenger ileri güvenlik teknolojileri barındırıyor. Uygulama ile dosya ve medya gönderimi yapılabilecek, lokasyon paylaşımı da gerçekleştirilebilecek. Ptt Messenger kurumlarda ya da milli bulut sisteminde barındırılabilecek.

ptt messengerBOZDAĞ’DAN YERLİ WHATSAPP AÇIKLAMASI
“Yerli Whatsapp” olarak adlandırılan haberleşme sistemi hakkında son bilgiler Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu sonrası düzenlenen basın toplantısında anlattı. Bozdağ yeni sistemi şöyle anlattı:

“Bilgi güvenliği çerçevesinde milli bir çözüm olan güvenli iletişim konusunda dışa bağımlılığı gideren, milli mühendislik imkanlarıyla geliştirilen anlık mesajlaşma, anlık grup mesajlaşması, sesli ve görüntülü görüşme, konum ve dosya paylaşımı tek bir platformda güvenli bir altyapı sağlayan yeni bir haberleşme sisteminin tanıtımı yapıldı. Yüzde yüz yerli ve yeni bir yazılım. Kamu kurumları bunu kullanacak. Sonra vatandaşların kullanımına da açılacak.

PTT MESSENGER NASIL İNDİRİLECEK?
PTT Messenger şimdilik sadece Android için yayınlansa da ilerleyen günlerde iOS için de yayınlanması bekleniyor. PTT Messenger programı henüz Google Play uygulama mağazası üzerinde yok, ancak APK olarak indirilerek kurulabiliyor. Aşağıdaki link üzerinden PTT Messenger APK dosyasını indirebilirsiniz. Aşağıdaki link doğrudan ptt.gov.tr’nin Messenger sayfasına yönlendirecektir…

Yorumlar (0)
banner162
banner147
banner163
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?