Whatsapp'ta bir devrin sonu! 7 Aralık'tan itibaren toplu mesaj yasak

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak kabul edilen Whatsapp, bugüne kadar kullanıcılarına sunduğu hizmetlerden birini radikal bir kararla kaldırma yoluna gitti. Yarından itibaren kimse toplu mesaj atamayacak.

Teknoloji 06.12.2019, 14:03 06.12.2019, 14:09 Burak ZİHNİ
Whatsapp'ta bir devrin sonu! 7 Aralık'tan itibaren toplu mesaj yasak

Bir milyarın üzerinde kullanıcısı bulunduğu bilinen Whatsapp'ta kurulduğu günden bu yana en çok tercih edilen özelliklerden biri toplu mesajdı. İnsanlar kadar şirketler de bu özelliği kullanabilmek için Whatsapp'ı aracı olarak görüyordu. Ancak bir devir sona eriyor. Şirket yaptığı açıklamada toplu mesajların yasaklandığını duyurdu.

WhatsApp toplu mesaj engeli bilgilendirmesinde şu ifadelere yer verdi:

Bu, bütünsel bir yaklaşım gerektiren bir sorundur ve WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi Hizmet Şartlarımızı ihlal eden suistimali önlemek için elindeki kaynakları kullanma (yasal işlem dahil) kullanmayı taahhüt eder. Bu nedenle, teknolojik yaptırıma ek olarak, bu tür bir istismarın platformdaki kanıtlarına bağladığımız bireylere veya şirketlere karşı yasal işlem yapıyoruz.

whatsapp


"Yasal işlemlerde bulunulacak'' 
Ek olarak, 7 Aralık 2019'da başlayarak, WhatsApp, otomatik veya toplu mesajlaşma veya kişisel olmayan kullanım gibi, Hizmet Şartlarımızı ihlal eden veya istismarda bulunanlara, otomatik veya toplu mesajlaşma gibi ihlallerde bulunduğunu belirlediklerine karşı yasal işlemlerde bulunacaktır. WhatsApp, bu gibi durumlarda yasal işlem yapmaya devam etme hakkını saklı tutar.

Örneğin, platform dışı bilgiler, şirketlerden WhatsApp'ı Şartlarımızı ihlal eden şekillerde kullanma yetkileri hakkındaki hak iddialarını içerir. Bu yazı, kötüye kullanım kanıtı olan şirketlere karşı, kötüye kullanım 7 Aralık 2019'un ötesinde de devam ederse veya bu şirketler söz konusu tarihten önce başka platformda kötüye bağlantısı kanıtlanırsa, yasal işlemlerde bulunacağımızı bildirir.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?