Yemeklerin yeni adresi yemekgelir.com

Türkiye ve Avrupa’da ev aletleri üretiminde önde gelen firmalardan olan Royal Ev Aletleri, Yemek siparişi sektörüne güçlü bir giriş yapmayı planlıyor. Yemekgelir.com firması ile bu alanda faaliyet göstermek isteyen Royal Ev Aletleri, hazırlıklarını son hız sürdürüyor. Bu yeni heyecanlı telaş devam ederken Royal Ev Aletleri Genel Müdür Yardımcısı Doğuhan Öngel gazetecilerin sorularını cevapladı.

Teknoloji 26.12.2018, 12:34 Burak ZİHNİ
Yemeklerin yeni adresi yemekgelir.com

Gazetecilerin “Neden yiyecek içecek sektörü?” sorusuna “-yiyecek içecek işin de olmak bizim 10 yıl önceki büyüme hedeflerimiz ararsın da olan bir sektördür. Şimdi ise pazar koşulları ve hizmet sektörü yeni bir trende evrilmiş durum da. İnsanlar artık hizmeti evine veya iş yerine istemektedir. bizde bu süreçte online yemek satışı ile alakalı insanımıza hizmet vereceğiz.” Şeklinde cevap verdi.

ÖNGEL: DENİZE DÜŞEN YILANA SARILMIŞ
Doğuhan Öngel’e“Türkiye online yemek pazarın da güçlü yabancı firmalar var, bu sektöre girmek sizi korkutmadı mı?” şeklinde bir soru yöneltildi. Öngel soruya “Tamda bu soru aslında en can alıcı nokta” yorumunu yaptı.“ Türkiye de online yemek siparişi ile paket servisi veren restoranlar, rekabetsiz bir ortamda, %20 ye kadar komisyon ödeyerek işlerini idame ettirmeye çalışıyorlar. Bu durum restoranlarımız için çok ciddi bir yüktür. Amiyane tabirle, ''Denize Düşen, Yılana Sarılmış'' ya dükkanı kapatacak veya %20 ye yakın komisyonlar ödeyerek gününü akşam edecek.” Öngel,“Biz yabancı sermayenin ülkemiz de olmasın dan asla rahatsızlık duymayız. Bilakis yabancı sermayenin ülkemiz de olmasın dan mutluluk duyarız. Yanlız hangi sektörde olursa olsun, veya ister yabancı ister yerli sermayenin tekelleşip, bir sömürü düzeni kurmasına da gönlümüz razı gelmez. Malesef online yemek sektöründe durumun bu aşamada olması, bizi bilahere ve hızlı bir şekilde bu sektöre yönlendirdi.” İfadelerini kullandı.

yemek gelir

RESTORANLARA ÇAĞRI
“Piyasdan beklentiniz nedir?” sorusuyla karşı karşıya kalan Öngel, “Öncelikle sektörün restoran kanadından ciddi bir teveccüh beklemekteyiz. Çünkü şu nada var olan komisyon oranlarından %50 daha az komisyonla hizmet vermeği planlamaktayız. Bizim bu sektörde güçlenmemiz, diğer firmaların da tekelcilikten uzaklaşıp, daha kabul edilebilir bir komisyon oranı uygulamalarının da kapısını açaçaktır.”diye cevapladı.

Restoranlara çağrı yapan Doğuhan Öngel, “Restoranlara çağrım ise milli sermaye ile kurulmuş Yemekgelir.com a sahip çıkmaları ve aslın da kendileri için ciddi yük teşkil eden ağır komisyon oranlarına da böylelikle son vermeleridir.” dedi.

Son olarak projenin ne aşamada olduğunu merak eden gazetecilerin merakını gideren Öngel, “Restoranlarımızla anlaşmalarımız başlamış olup, Nisan-Mayıs dönemin de hizmet vermeye başlamayı planlamaktayız.” açıklamasını yaptı.

Yemekgelir.com'a buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138