Gelinim Mutfakta 15 Ekim Perşembe birincisi kim? Puan Durumu

Türkiye'nin öğle saatlerine renk getiren ve lezzet katan yarışması Gelinim Mutfakta'da haftanın dördüncü günü de rekabet dolu. Yarışmacıların kendilerine verilen yemekleri yapabilmek adına verdiği mücadele ve kayınvalidelerin gelinlerinin tabağını bulma çabası ile rakipleri için belirledikleri puanlar neticesinde sıralama oluşuyor. Peki, Gelinim Mutfakta 15 Ekim Perşembe birincisi kim? Çeyrek altını hangi gelin kazandı? Puan Durumu haberimizde yer alıyor.

Televizyon 15.10.2020, 11:49 Burak ZİHNİ

İddialı gelinlerin ve kayınvalidelerin kıyasıya rekabetinde haftanın dördüncü günü geldi. Gelinim Mutfakta'nın yeni bölümünde heyecan yine tavan yapacak. Alınacak her puanın altın değerinde olduğu ve gün birincisini belirlediği programda gelinler yemeklerini hazırlayacak, kayınvalideler puan verecek. Kritik bir eşikten geçecek olan yarışmacıların tek hedefi birinciliği elde etmek. Peki, Gelinim Mutfakta 15 Ekim Perşembe kim birinci oldu? Hangi gelin çeyrek altın kazandı? Puan Durumu haberimizde yer alıyor.


 

Günün yemeği kadayıfa sarılı çıtır tavuk ve kapya biberli sos

Gelinim Mutfakta denildiğinde akla ilk olarak yemek geliyor. Yarışmada günün konseptine göre mutfağa girip hazırlıklarını yapan gelinler, gün sonunda puanlarını alıyor ve birinci belirleniyor. Bugün haftanın dördüncü gününde gelinler kadayıfa sarılı çıtır tavuk ve kapya biberli sos yapacak. Yöresel lezzetler önem verilen programda aynı zamanda sofralarımızda yer bulan kadayıfa sarılı çıtır tavuk ve kapya biberli sos için ev hanımları da yapmak için araştırmalarda bulunacak. kadayıfa sarılı çıtır tavuk ile ilgili bilgiler için buraya, kapya biberli sos malzemeleri ve yapılışı ile ilgili detayları ise buraya tıklayarak haberimizde okuyabilirsiniz.
 

Gelinim Mutfakta kadayıfa sarılı çıtır tavuk yapılışı videolu anlatım


Gelinim Mutfakta kapya biberli sos yapılışı videolu anlatım


 


 

Gelinim Mutfakta Puan Durumu

Pazartesiden itibaren mutfağa girecek olan yarışmacıların alacakları her puan büyük önem taşıyor. Bu sebeple de en yüksek sıralamayı elde edip haftaya moralli başlamak istiyorlar. Yarışmacıların topladığı puanlar açıklandıktan sonra haberimizde yer alacak.


​​​​​​​*************************
Son durum şu şekilde
İlayda   : 35 + 13 (-2) = 46
Zeynep : 33 + 17 (-2) = 48

Aysun   : 27 + 19 (-2) = 44
Nurcan : 33 + 9 = 42
*************************

Yorumlar (1)
Nur 2 hafta önce
Çok merak ediyorum bu sezonun torpillileri Zeynep ve ilaydamı zira onur beyin torpilli ilayda 3 haftadır ona 5 puan veriyor arada bir yada iki kere 1 yada 2 puan verdi bu yüzden bu proğramı izlemiyorum????????????????
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?