Yemin'in neden günü değiştirildi! Yemin final mi yapacak? Emir ve Feride'nin hikayesi tutmadı...

Kanal 7'nin sevilen dizisi Yemin'in 3. sezonunda flaş bir gelişme yaşandı. Yapımın günü değiştirildi. Yapımcı Nazmiye Yılmaz artık dizinin hafta sonlarında yayınlanacağını açıkladı. Peki, Yemin neden gün değiştirdi? Yemin final mi yapacak? İşte detaylar...

Televizyon 24.10.2020, 06:56 24.10.2020, 07:34 Burak ZİHNİ

Karamel Yapım imzasını taşıyan Yemin dizisi yayınlandığı günden sonra 2 sezon boyunca izleyicilerin karşısına çıkmış ve adını da dünyanın birçok ülkesine duyurmayı başarmıştı. Özge Yağız ile Gökberk Demirci'nin dizideki aşkı da gerçek hayata taşınmıştı. Hayranlarının severek takip ettiği dizi hakkında flaş bir karar verildi. Yemin artık hafta içinde değil cumartesi ve pazar günlerinde yayınlanacak. Peki, Yemin neden gün değiştirdi? Yemin final mi yapacak? İşte detaylar...İlk darbeyi Özge Yağız vurdu!

Kanal 7'de dayısının, annesinin ölümü sonrasında konağa getirdiği Reyhan'ın Emir ile yaşadığı aşk ekranlarda ses getirmişti. Dillere destan yaşadıkları aşkı iki defa evlilikle taçlandıran çift, tüm zorluklara rağmen birlikte kalmayı başarabilmişti. Ancak 2. sezonun sonunda Özge Yağız'ın diziden ayrılma kararı alması ve ardından da Reyhan'ın ölmesi seyirciler tarafından üzüntüyle karşılandı. Birçok kişi Yemin'in artık eskisi gibi izlenmeyeceğini savundu. Hatta Feride karakterine hayat verecek Cansu Tuman'ı istemeyenlerin sayısı da oldukça fazlaydı. Türkan Şoray'a da benzetilen güzel oyuncu sonrasında büyük kan kaybedildi.


Yemin neden gün değiştirdi?

Koronavirüs sebebiyle erken final yapan Yemin'de Özge Yağız'ın da aynı doğrultuda diziden ayrılması sonrasında Emir'in hayatına başkasının girmesi gerekiyordu. Ancak bu kadar çabuk ve kolay olması izleyiciler tarafından da olumlu karşılanmadı. Ayrıca karşılaşma hikayeleri, Cavidan'ın cezaevinden dahi her şeye hükmetmesi gibi birçok konudaki senaryo gelişmesi pek kabul görmedi. Nazmiye Yılmaz 31 Ekim'den itibaren dizinin sadece hafta sonlarında yayınlanacağını açıkladı.

yemin emir


Yemin final mi yapacak?

Baş rollerinde Gökberk Demirci ve Cansu Tuman'ın yer aldığı Yemin, saati itibarıyla da daha geç bir vakte alınınca da izlenme oranlarında düşme yaşandı. Emanet'in ardından başlayan dizinin geride kalan sezonlardaki gibi başarısını sürdürmesi bekleniyordu ama olmadı. Daha önce elde edilen izlenme oranları bir türlü elde edilemedi. Televizyon ekranlarında gün değiştirilmesi aynı doğrultuda devam etmesi takdirde final yapabileceği anlamını taşıyor. Yemin için final yakın olabilir.

Yorumlar (7)
ÜLKÜNAZ Timur 13 ay önce
20 kişi olarak izliyoruz hiç kimse bitmesini istemiyor zaten bu virüslü günde hep sıkıntımız gidiyordu bu diziyle şimdi biterse evde sıkılıp bunalıcaz bitmesin
Leyla Tikici 1 yıl önce
Yazık ya seyirciye türlü bahaneler dizi daha ne olduğu bitiyor çok saçma bitmesi
Gullu1@ mail.ru 1 yıl önce
Yemin dizisini çok seve seve izləyirem Feridenide çok sevdim oyuncular mohteşemdi Ugurlar
Sema 13 ay önce
Ben reyhan öldükden sonra zaten bu diziyi izlemeyi bırakdı
Sema 13 ay önce
Ben reyhan öldükden sonra zaten bu diziyi izlemeyi bırakdım
Gullu1@ mail.ru 1 yıl önce
Yemin dizisini çok seve seve izləyirem Feridenide çok sevdim oyuncular mohteşemdi Ugurlar
Sevgi 12 ay önce
Neden bitsin devam etsin hafta sonuna alınsada ben hafta sonunu iple çekiyorum
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138