30.07.2020, 06:20

Televizyonda ne anlatacağım, ne konuşacağım?

35'inci yılına ayak basan gazetecilik hayatımda tanıştığım ve yarıştığım birçok önemli meslektaşlarımdan olan Macit Gürbüz ile birlikte yine meslektaşların oluşturduğu bir platform olan YouTube TİMEF TV'de yapacağımız programda neleri konuşacağız diye düşünürken Ardahan İl Kongresine gelen eski başbakanlardan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile mesleğim gereği iki gün birlikte olup, son siyasi gelişmelerle ilgili düşünme fırsatı da buldum.

Ve gerek AK Parti'den ayrılan Davutoğlu onunla birlikte yine AK Parti'den ayrılan, DEVA Partisini kuran Ali Babacan ve İŞİT'in  kaçırması ile gündeme gelen ardından iki dönem CHP'den Ardahan Milletvekili olan sonra partisinden ihraç edilip, bağımsız kaldıktan sonra  Yenilik Partisi adlı partiyi kurması ile ülke siyasetine yeni katılan partileri düşündüren Davutoğlu'yu izlerken bir çok insanın 'umut' gözüyle kendisine baktığını da görmüyor değildim.

Evet, insanların bir arayışta olduğunu ve Davutoğlu ve diğerlerine umut olarak baktığını bir kez daha anlarken aynı insanların CHP gibi bir anlayışla hareket edip, uzaktan uzağa takip edip, sarılmadıkları yeni partileri umut görürken bu umudun kendilerinde değil, başkalarında aramaları dikkatimi çekti.

Yani sıkıştığında 'bana gazeteci o ya' deyip, gecenin yarısında arayıp, 'yaz gazeteci' diyen ama günlük yerel, ulusal bir gazete almayıp, ardından da ''satılık basın' diyen aynı toplum Davutoğlu'na ve diğerlerine umut bağlarken o umudun kendilerinin vereceği destek olduğunu bilseler de şu anki iktidarla kötü olmamak için yanlarına gidip, sarılmaktansa dipte, köşede sessizce 'Tayyibi bu yıkacak' demekten öteye gitmediğiydi..

Yani CHP zihniyetinin kendisinin ortaya koyamadığı fikir ve görüşler dolayısıyla 50 yıldır iktidardan alamadığı sağı Askere güvenip, darbeyle yolcu etme umudu gibi Davutoğlu'nu görüp, umutlanan ama yanına gidip, destek vermekten yani aynı fotoğraf karesinde yer almaktan çekinen seçmeni gördüm ve ''El elin  eşeğini türkü söyleyerek arar'' ata sözünü de hatırlayarak   kendi kendime "umudu başkasından bekleyenin sonu hüsrandır"dedim .

İşte bugün internet üzerinden YouTube da yayın yapan TİMEF TV'deki program öncesi gördüklerim, hissettiklerim.

Bu görüleni, hissedileni konuşacağız sanırım...

Tabi sizlerde bugün saat 20.00'da YouTube TİMEF TV'de başlayacak olan programı izleyip, fikir ve görüşlerime artı, eksi olarak katkı sunar mısınız onu da bilmem..

Yorumlar (0)