15.10.2020, 06:11

Toplumsal ahlaka karşı sınırsız güç

Söze nerden nasıl başlasam bilmiyorum nerden baksam neresinden tutsan orası elinde kalır.

ATV Türkiye bizim sayılı ulusal kanallardan bir tanesi!

Fakat neden Esra Erol yada Müge Anlı gibi programlara yer verir ilk baktığında anlamsız olsada aynanın görünmeyen yüzüne baktığında arkasındaki gizli ahlak suikastçıların olduğunu söylemek yetersiz gelir.

Biz Anadoluyuz biz son kaleyiz. Bir çok ülkenin toplumsal ahlakı yok edilmiş  değiştirilmiş yada yok olmak üzere aynı tehlike çanları bizim ülkemiz içinde çalıyor.
Tipik aile içi hayatımıza beraber bir göz atalım.
Baba sabah erkenden kalkar işe gider anneler bacılar genelde evde çoluk çocukla alakadar olurlar tabi çalışma zorunluluğu yoksa,
Anne genelde 10 sularında kalkar çocuklara kahvaltı vs derken kumandayı eline almasın.
Belli bir kesim ne yazık ki sabah programları olarak bilinen Esra Erol yada Müge Anlı’yı izlemektedirler.
Fakat asıl kafama takılan annelerin izlemesi değil sabahları her insanın olduğu gibi çocukların da en verimli saatleridir bu durumu göz önüne aldığımızda asıl çocukların zihnine bir operasyon yapıldığını görmemek için kör bakmamız gerekiyor.
Sorarım size 1-10 yaş arası çocukların maruz bırakıldığı bu tür ahlaktan yoksun programlar geleceklerine karşı bir tahrip ve ya hu tehdit değil mi?

Öyle bir tehdit ki hemde nasıl dönüşü yok değişimi yok 3 yaşında ki bir çocuğu  aklı beyni hafızası boş bir çocuğun aklı bu tür zebani oyunlarını doldurursan o çocuktan bir şey bekleme zaten dönün bakın etrafınıza gençlik ne halde Aşk-ı mem-nu Bay yanlış gibi diziler, sabah kadın programları filmler vs gençliği ne hale getirmiş insanların adalet ahlak merhamet duyguları köreltiyor.
Hani demişler ya Çanakkale’den giremediler çanaktan girdiler.
Biz Türkiye Cumhuriyetiyiz
Ne demiş Büyük üstad Mehmet Akif Ersoy
Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım! Kükremiş sel gibiyim: Bendimi çiğner, aşarım; Yırtarım dağları, enginlere sığmam taşarım.
Şimdi o zincirleri prangaları zihinlerimize vuruyorlar.

Benim nacizane önerim çocuklarınıza bu tür toplumsal ahlak saldırılarına  maruz bırakmayın!
“Ya hür yaşarız ya da hür”
Kalın selametle.

Yorumlar (0)