15.01.2021, 05:49

Trump’u Demirtaş’ın yanına koyun!

Etme bulma dünyası denen şu dünyada yaşanan onca gerçeklere ve haksızlıklara rağmen ders almayan insanoğlu günü geldiğinde başına gelen ile hatasını anlasada düzeltmeye zaman bulamıyor.

Zaman bulunamadığını başkanlığı bırakmasına bir haftadan az bir zaman kalan Trump’ın içine düştüğü durumdan bir kez daha anlıyoruz. 

HDP’nin kapatılmasını isteyip faşist ruhlarını ortaya koyanların askeri cuntaların kapattığı partiler arasında ayrım yapmadığını, onlarında partisini kapatıp liderlerini tutuklayıp, tırnaklarını söktüğünü unutanlar gibi kankamız Trump’ın içine düştüğü duruma bakınca AYM’nin ve iç hukukun hakkında suçlama bulamadığı Demirtaş ve onun gibilerinin yaşadığı haksızlıklar karşısında susanların şeytanlığını da ortaya koymaktadır. 

Başkan olduğundan bu yana 2. Kez azli istenen ve bu isteğin kabul görmesi ardından yargılanacağıda düşünülen Trump’a yönelik suçlama, Demirtaş’a yapılan suçlamayada çok benziyor. Zencilere ayrı bir gözle bakıp, polislerin boyunlarına basıp nefessiz bırakıp öldürmesine benzer bu tür suçlamalara karşı çıkıp “siz ne yapıyorsunuz?”  demeyenlere ders misali. 

Yani bir insanın, bir toplumun ve bir ülkenin uğradığı haksızlığa karşı susmanın bedelini ödeyeceği benzer bir durum yaşayan Trump’ın dün Şişli’de ki Tower’ı yani birçok ülkede olan gökdelenleri için ses çıkarmadıklarına ve bugün kendisine yönelik yapılan suçlamaların aynısına muhattap olanların uğradığı haksızlığa karşı, kendisine verilecek en büyük cezanın tutuklanması halinde sarraf gibi Amerika’da değil Türkiye’ye getirilip tutuklu kalması için hemen her gün akla mantığa uymayan suçlamalarla hapiste bulunan Demirtaş’ın yanına konulmalıdır. 

Her ne kadar fetöyü getiremediysek de Trump’ı getirip Demirtaş’ın yanına koyup kendisine en büyük vicdan azabı çektirilmelidir diye düşünüyorum. 

Çünkü etme bulma dünyası denen bu dünyada yarın sıranın kime geleceği çokta net değil.

Yorumlar (0)