05.09.2018, 19:21

Tüm siyasi parti liderleri görev başına

İçinde bulunduğumuz bu kriz dolayısıyla iktidarın sınırsız hatalarına rağmen tüm siyasi parti liderleri bir araya gelmelidir. Şimdi Ak Partiye yardım etme zamanıdır. Nasıl mı? Tüm kamuoyunun anlayacağı iyimser ve yardımsever bir dille Ak Parti genel başkanına çağrı yapılmalı, ister parlementoda, ister sarayda hepsi bir araya gelmeli, durum değerlendirmesi yapılmalı. Mevcut krizden en az tahribatla çıkılabileceği konusunda plan proje ve acil önlemler almak için yapılması gerekenler nelerse acilen         yapılmalıdır.
Görüldüğü üzere mevcut iktidar edebiyat yaparak halen iktisadi pozisyonu tam anlamıyla anlatamıyor. Aksine Kanal İstanbul gibi dev bir projeyi onlarca milyar dolarlar pahasına hayata geçirmeye çalışıyor. Başka başka saraylar yapma peşindeler. Öncelikle bir vatandaş olarak onurlu davranıp istifa etmelerini beklerdim ama umurlarında bile değil. "Onların dolarları varsa bizim de halkımız var Allahımız var" diyen sayın Erdoğana sormak gerekmez mi? Bizim halkımız artan dolara karşı ne yapmalı? Önlem almayın, çare bulmayın, sonra da halkın yani kamuoyunun aklıyla oynarcasına çocukların bile kanmayacağı ve terapi niteliğindeki açıklamalar yapın. Bakın sayın Bahçeli nefis bir minik çare bulmuştu kimse tınlamadı. "An itibariyle dolarla ve devlet güvencesiyle sözleşmeli olan köprüler yollar her ne varsa yeniden gözden geçirilmeli" dedi. İlk kez inanın ilk kez güzel ve doğru ve çürütülemez bir söylemine şahit oldum ve alkışlıyorum bu konuda sayın Bahçeli'yi.
Evet sözlerimin arkasındayım acil çözümler karşı tedbirler iktisatçılarla ekonomistlerle bilirkişilerle ve tüm partilerin genel başkanlarıyla uzun uzun karşılık fikir alışverişi yaparak önlemler bilimsel tedbirler alınmalı. Unutulmamalı ki bu durumdan tuzu kuru olanların haricinde herkes etkileniyor. Adeta milli seferberlik niteliğinde işbirliği yardımlaşma ve uzlaşma ta ki bu krizden çıkıncaya dek. Her şey güllük gülistanlık olduktan sonra yine siyasiler asli görevlerine dönebilirler.
Bu gri ve bulanık dönemi atlatıncaya kadar mutlak kollektif işbirliği kaçınılmazdır. Hatta yıllar sürse de. Zaman zaten tüm maskeleri ve gizlenenleri ayan beyan ortaya çıkartıyor. Başka seçenek var mı?

Yorumlar (0)