Gençler umut oldu

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi öğrencileri Kızılay iş birliği ile “Anca Beraber KAN’ca Beraber’ kampanyası düzenleyerek kan ihtiyacı duyan vatandaşlara umut oldu.

Tuzla haberleri 17.11.2020, 18:14 Gazete Damga
Gençler umut oldu

Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezi (TUZGEM) öğrencileri, tüm yıl boyunca düzenlediği sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık oluşturmaya devam ediyor. TUZGEM öğrencileri, Kızılay işbirliği ile “Anca Beraber KAN’ca Beraber” kan verme kampanyası düzenleyerek ihtiyaç sahibi vatandaşlara umut oldu. Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi’nde ve Tuzla Yayla Mahallesi’nde bulunan merkez binasında gerçekleştirilen kan etkinliğine TUZGEM’li gençlerin yanı sıra Tuzla'da yaşayan vatandaşlar da katıldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Böylesine önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atan gençlerimizi kutluyorum” dedi.

Önemli bir felsefe

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı sorumluluk sahibi gençler yetiştirdiklerini belirterek, “Tuzla Belediyesi Gençlik Merkezimize gelen öğrencilerimize sadece standart eğitim vermiyoruz. Onlara daha iyi bir insan olmaları ve ülkesine katkı sağlayacak sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlıyoruz. Bir öğrencimiz Gençlik Merkezi’nde eğitimini tamamladığı zaman, hayata bakışını değiştirerek ayrılıyor. Bu bizim için çok önemli bir felsefedir. Öğrencilerimiz sadece belli günler değil, yılın neredeyse her günü sosyal sorumluluk projeleri üreterek hayata geçiriyor. Bu vesileyle böylesine önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attan gençlerimi kutluyorum” diye konuştu.

Kan büyük bir ihtiyaç

Kan vererek diğer insanlara da mesaj vermek istediğini belirten Enes Ünal, “Türkiye’deki hastalarımıza yardımcı olmak amacıyla şu an ben de kan vermiş bulunmaktayım. Buradan bir mesaj vermek istiyorum. Kan çok büyük bir ihtiyaç olduğu için, diğer insanların da vermesini istiyorum” dedi. Kan bağışında bulunan Rıdvan Yıldız ise “Biliyorsunuz depremler oluyor, afetler oluyor ve insanlarımızın kan ihtiyacı oluyor. Ben de bu durumdan dolayı Kızılay’a çok teşekkür ederim. Bu yüzden kan bağışını çok önemli buluyorum ve herkesi kan bağışı vermeye teşvik etmek istiyorum” diye konuştu.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?