Ece Üner ile Susma Kanal D'de başlıyor! Ece Üner kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Türkiye'nin en çok izlenen kanallarından biri olan SHOW TV'de sunduğu ana haber bültenleri ile adından söz ettiren Ece Üner artık bambaşka formatla Kanal D'deki yerini alıyor. Birbirinden önemli dosyaları açarak sonuca ulaştırmaya çalışacak olan başarılı sunucu hakkındaki bilgiler öğrenilmek üzere araştırılıyor. Peki, Ece Üner kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Detaylar haberimizde.

TV 09.08.2021, 11:11 09.08.2021, 11:18 Burak ZİHNİ
Ece Üner ile Susma Kanal D'de başlıyor! Ece Üner kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Kanal D ekranlarında bugün yepyeni bir format izleyicilerin karşısına çıkıyor. Başarılı sunucu Ece Üner, hayatın içinden ve gerçek dosyalarla birlikte gündeme damga vuracak. 'Artık şarkı dinlemek değil, söylemek istiyorum' sözleri ile SHOW TV'deki görevini bırakan güzel sunucu bundan sonra hafta içi her gün seyircilerle buluşacak. Çözüme kavuşmayı bekleyen onlarca belki de yüzlerce konuya ışık tutulacak. Suçluların yakalanması için elden gelen her şey yapılacak. Peki, Ece Üner kimdir? Kaç yaşında ve nereli? Detaylar haberimizde. Ece Üner kimdir?

21 Temmuz 1981'de İstanbul'da doğan Ece Üner, bir dönem CNN Türk'te genel müdürlük yapan Dinç Üner'in kızıdır. Liseyi Koç Özel Lisesi'nde bitirdikten sonra Koç Üniversitesi Sosyoloji ve Tarih bölümlerinden 2003 yılında mezun oldu. Paris'te Sorbonne Üniversitesi'nde Fransızca dil eğitimi, Brüksel'de ise Avrupa Birliği konusunda eğitim aldı. Üner, kariyerine 1999 yılında Koç Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde hem eğitim hayatına hem de stajyer olarak kariyerine başladı. 2003 Irak savaşı için yabancı haber çevirmeni olarak görev aldı. Bu dönemde Avrupa Birliği muhabiri oldu. Bir süre NTV'de çalıştıktan sonra 2006'da CNN Türk'ün spor servisinde çalıştı ve hafta sonu spor haberlerini sundu. Mart 2007'de CNN Türk'te Orkun Yazgan ile birlikte Yeni Gün isimli haber programını sunmaya başladı. Ağustos 2009'da Habertürk'e geçti. 2010'da Olduğu Gibi adlı tartışma programını, 2011'de ise Akşam Raporu isimli haber programını sunmaya başladı. 2012'den Aralık 2017'ye kadar Habertürk TV'deki Enine Boyuna isimli tartışma programını sundu. 6 Ocak 2014'ten itibaren Show Ana Haber bültenini sundu ve 5 Haziran 2015 tarihinde yerini Jülide Ateş'e bıraktı. Jülide Ateş'in Show Ana Haber spikerliğini bırakmasının ardından Ece Üner, 8 Ocak 2018'de tekrar bu görevi devraldı.


ece üner

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138