Kırmızı püreli tavuk bonfile nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Kırmızı püreli tavuk bonfile tarifi ve yapılışı

Bugün başlayan 156'ıncı haftasıyla izleyenlerin karşısına çıkan Gelinim Mutfakta'da yepyeni bir maraton daha nefes kesecek. Birbirinden hamarat gelinlerin hazırlayarak birincilik mücadelesi vereceği yemek de belli oldu. Buna göre kırmızı püreli tavuk bonfile ile çeyrek altın için yarışılacak. Kırmızı püreli tavuk bonfile nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Kırmızı püreli tavuk bonfile tarifi ve yapılışı haberimizde yer alıyor.

TV 11.10.2021, 13:07 Burak ZİHNİ
Kırmızı püreli tavuk bonfile nasıl yapılır? Gelinim Mutfakta Kırmızı püreli tavuk bonfile tarifi ve yapılışı

Demet Akalın'ın sunumuyla izleyenlerin karşısına çıkan Gelinim Mutfakta'da yepyeni bir gün daha izleyicilerin karşısına çıkıyor. Eğlencesi kadar lezzeti ile de konuşulan ve adından söz ettiren programda günün lezzeti de merak konusu ve araştırılarak öğrenilmek isteniyor. Seyirciler yarışmacılar kadar veya onlardan daha iyi yapacaklarına inandıkları tatları sofralarına taşıyabilmek adına tarifleri kaçırmamaya gayret gösteriyor ve internette arıyor. Günün yemeği ise kırmızı püreli tavuk bonfile oldu. Peki, kırmızı püreli tavuk bonfile yapılır? Gelinim Mutfakta kırmızı püreli tavuk bonfile tarifi ve malzemeleri haberimizde yer alıyor.

Kırmızı püreli tavuk bonfile malzemeleri

4 adet tavuk bonfile
1 adet limon
1’er adet kırmızı ve sarı biber
Marine için: 1 çay kaşığı hardal

3 çorba kaşığı zeytinyağı, karabiber
1 tatlı kaşığı kurutulmuş tarhun
 

kırmızı püreli tavuk bonfile


Kırmızı püreli tavuk bonfile yapılışı

ÖNCELİKLE marine için bir kasede zeytinyağı, hardal, tarhun otu ve karabiberi karıştırın. Tavuk bonfileleri bu karışımın içinde 1-2 saat marine edin. Diğer tarafta bu sostan yapışlmaz yüzeyli bir tavaya biraz döküp kızdırın. Tavuk bonfile ile dilimlenmiş limon, kırmızı ve sarı biberi kızartın. Servis tabağına alın ve sıcak olarak servis yapın.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?