‘Kuruluş Osman’ dizisinin 10 Şubat akşamı ekrana gelecek bölümü sürprizlerle dolu!

Heyecanla izlenen ikinci sezonunda da izleyicinin gönlüne taht kuran ‘Kuruluş Osman’, 10 Şubat Çarşamba saat 20:00’de heyecanın zirve yapacağı yeni bölümüyle atv’de ekranında olacak.

TV 10.02.2021, 02:54

Dizinin 45’inci bölümünde Osman Bey, Moğollar ve Kumanlarla ittifak yapan Nikola’nın Kayı Obası’na düzenlemeyi planladığı saldırıya karşı mücadele edecek.

Bu bölümde; kurduğu zekice planla yeğeni Bayhoca’yı kurtarıp Kulucahisar Kalesi’ne hakim olmayı başaran Osman Bey, Nikola’nın Moğolların ardından Kumanlarla yaptığı ittifaktan haberdar olur. Bölge tekfurlarının da desteği ile Osman Bey ve Kayı Obası’na öldürücü darbeyi indirmeyi planlayan Nikola, Papa’nın ajanlarının yanı sıra, Dündar Bey’den de destek talep eder.

BALA HATUN HEDEF TAHTASINDA

Osman Bey’e karşı Bizans’la ittifak yapan Göktuğ ve Targun, Bizans güçlerinin Kayı Obası’na girebilmesi için gerekli istihbaratı sağlarken; Osman Bey, Bamsı Bey’in tuzağa düşürülmesi ile ağır bir darbe alır. Papa’nın ajanları Süleyman ve Melik ise peşinde oldukları emanetleri ele geçirebilmek için bir fırsat yakaladıklarını düşünerek harekete geçerken; Nikola’dan Bala Hatun’u ortadan kaldırması emrini alan Targun ve Göktuğ da gizlice obaya gelir.

BAMSI BEY’İN BAŞINA NELER GELECEK?

Osman Bey, Nikola’nın Haçlı ittifakına karşı Kayı Obası’nı nasıl savunacak? Tuzağa düşürülen

Bamsı Bey’in akıbeti ne olacak? Bala Hatun saldırıdan kurtulabilecek mi? Dündar Bey, Nikola’nın teklifine ne yanıt verecek? Osman Bey, kurulan tuzağı bertaraf edebilecek mi? Obaya gelen gizemli misafir dengeleri nasıl değiştirecek? Okların hedefi olan Dumrul Alp şehit mi düşüyor?

Bütün sorular bu bölümde yanıtlarını bulacak.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?