09.04.2021, 06:55

Uyumayan amiraller!

Bizim Amiraller çok masum, çünkü insan yaşlandıkça az uyku ihtiyacı hissettiğinden, bu amiralleri geceleri uyku tutmuyor, boşta kaldıkları için, yapacakları bir şey de yok gariplerimin. 104 emek amiral hepsi de uykusuz bir araya gelmişler, gecenin kör vaktinde, haydi hep beraber bir bildiri yayınlayalım, demişler. Ya çok masum bir hareket, ne olacak ki bir bildiriden ne çıkar?

İstedikleri kadar bildiri yayınlasınlar! Gece halay çeksinler, tutmadıkları nöbetleri sokaklarda tutsunlar bize ne? Biliyorsunuz uykusuzluk uzun vadede bağışıklık sistemini ve genel sağlığı etkilediği gibi gündüz uyku hali kazaların artmasına da yol açar. İşte bu bizim masum amirallerimiz gece uyuyamadıkları için, gündüz de kazalara yol açmamak için gecenin köründe bildiri yayınlamak zorunda kalmışlar. Ne kadar masumlar di mi?

Hiç de masum değiller, çünkü bu ülkede herkes bilir ki bütün darbeciler bildirilerini gece saatlerinde yayınlar ve darbeyi gerçekleştirirler. Bütün darbeciler bildirilerinin içine Mustafa Kemal Atatürk ismini koyar ve bunu sonuna kadar kullanırlar. Hatırlayın en son darbe girişimi olan 15 Temmuz'u! FETÖ darbeyi kmin adına yapıyordu ve konseyin adı ne idi? Yurtta Sulh Konseyi ve bol bol Atatürk imaları ile bildiri okundu TRT'de.

Emekli amiraller bu bildirinin içindeki konuları bir konferansta veya mensubu oldukları siyasi partilerde tartışsalar, konuşsalar veya bir tek e.amiral kendi düşüncesini açıklasa ifade özgürlüğüne girer ve sadece emekli amirallerin olduğu bir grup da olmayacağı için düşünce ve teklif olurdu. Kaldı ki eleştirdikleri Montrö sözleşmesinden Türkiye’nin çekilmesi de söz konusu değil, Sn Cumhurbaşkanımız açıkladı.

Aslında işin altındaki düşünce şu; eski tekaüt paşalar hala kendilerini 1. sınıf vatandaş, halkı da parya olarak görmektedirler.

1929-1944 tarihleri arasında Ankara Valisi olan (CHP'li) Nevzat Tandoğan'ın şu sözünü hatırlamanın tam zamanı: "Ulan öküz Anadolulu! Sizin milliyetçilikle, komünizmle ne işiniz var? Milliyetçilik lâzımsa bunu biz yaparız. Komünizm gerekirse onu da biz getiririz. Sizin iki vazifeniz var: Birincisi, çiftçilik yapıp mahsul yetiştirmek. İkincisi, askere çağırdığımızda askere gelmek" der. İşte bu söz son 20 senedir işlevini yitirdiği için bu paşa ve amiraller bu sistemi kendilerine yedirememektedirler. Sindirememenin yan etkileri zaman zaman böyle ortaya çıkmaktadır. 28 Şubat, 27 Nisan ve bugün.

Partisinin bazı kesimlerinden aldığı tepkiye rağmen bu bildiriyi kınayan Sayın Meral Akşener’i tebrik ediyorum. Milletten korkan Sayın Kılıçdaroğlu’na ne demeli? Darbecileri her zaman kollamak acep bu CHP'nin genlerinde mi var?

Hepimiz aynı görüşte ve hayat anlayışımız aynı olmayabilir, işte buna demokrasi denir, ama görüşlerimizi demokratik yollardan söylemek yerine darbe çağrışımı içeren söylemde bulunmak niye? Zaten Türkiye’de ki siyasi partiler söyleyeceğini her platformda söylüyor, yetmiyor sosyal medyada her türlü eleştiriyi yapıyoruz. Klavye kahramanlığında üstümüze yok!

Son Söz: Demokratik hukuk devletimizi korumak hepimizin görevi. Halkın oyuna saygı duyacağız, halkımızın helal bir tane demokratik oyu 104 emekli amiralın bildirisinden daha değerlidir.

Sağlıkla kalın....

Yorumlar (0)