14 Şubat Cuma Sevgililer Günü'nde izlenebilecek filmler | Ev ve sinemada izleyebileceğiniz film önerileri

Dünyanın kutladığı Sevgililer Günü'nde çiftlerin tercih ettiği aktivitelerden biri de sinema salonlarında ya da evde film izlemek. Binlerce kişi araştırmalarda bulunarak Sevgililer Günü film önerileri ile doğru yapımı seçmeye çalışıyor. Sizler için hazırladığımız haberde hem vizyondaki filmleri görebilir hem de bugüne özel yapımları okuyabilirsiniz.

Yaşam 14.02.2020, 09:46 14.02.2020, 10:18 Burak ZİHNİ
14 Şubat Cuma Sevgililer Günü'nde izlenebilecek filmler | Ev ve sinemada izleyebileceğiniz film önerileri

Dün geceden itibaren başlayan Sevgililer Günü heyecanı bugün 14 Şubat olması sebebiyle daha da  coşkulu bir hal aldı. Günün ilk anlarından itibaren sevdiklerine hediyeler gönderen, güller alan ya da farklı bir seçimde bulunan çiftler farklı aktiviteler de gerçekleştirmek istiyor. Onlardan biri de sinema. Salonda film izlemek ya da evi tercih edenler için birçok alternatif mevcut. Şu an vizyonda olan ve bugün vizyona girecek yapımların yanısıra evde izlenebilecek birçok film var. Sevgililer Günü film önerileri ile karşınızdayız. Bu arada eğer sevgili koltuğu (çift koltuğu) olan sinema salonlarını da arıyorsanız bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.
 

14 Şubat Cuma vizyona giren filmler

Küçük Kadınlar: Dram ve romantik film kategorisindeki yapımın yüksek bir IMDB puanı var. Kullanıcılar filme 8.1 gibi önemli puan vermiş. Baş rollerinde Saoirse Ronan ve Emma Watson'ın oynadığı yapımda Louisa May Alcott'un unutulmaz romanından uyarlana film; Meg, Jo, Beth ve Amy isimli dört kız kardeşin Amerikan İç Savaşı’nın sonrasında geçen büyüme hikâyesini konu alıyor. Hikayenin yönetmen Greta Gerwig tarafından yorumlanmış halinde, dört kız kardeşn hikayesi üzerinden kadın hayatına dair o döneme ait temaların yanı sıra zamanın ötesinde konular ve sorunlar da işleniyor.

Kiki: Lanet-i Cin: Son döneme damga vuran korku filmlerinden bir yenisi daha vizyonda. Aradığı mutluluğu görücü usulü yaptığı evliliğinde bulamayan Muzaffer, eşi Şenay ve iki çocuğunu bırakıp, yasak aşk yaşadığı Satı ile evlenir. Satı ile evliliğinden dünyaya gelen kızı Elif, şizofreni hastasıdır ve sürekli halüsinasyonlar yaşamaktadır. Kızının hastalığını kabul etmeyen Muzaffer, kızını bu durumdan kurtarmak için sürekli doktorlara başvurur fakat hiçbir sonuç almaz. Çareyi önce komşuları aracılığı ile tanıştığı astrolog Yeliz'de, daha sonra ise Yeliz aracılığı ile tanıştığı Bedir isimli medyumda arayan Muzaffer, Bedir’in kızı için son çare olduğuna inanmaktadır. Bedir’in Elif’i kurtarma çabaları sonuç vermez. Zira Bedir’in de fark edemediği farklı bir etki sadece Elif’i değil tüm aileyi çoktan esir almıştır ve Muzaffer kendisi ile ailesini uçsuz bucaksız bir labirentin içinde bulmuştur. Bedir’in aileyi kurtarma çabaları içerisindeyken farkında olmadan ortaya çıkartacağı sırlar, tüm bağları kopartacaktır. Hangisi hayal, hangisi gerçek. Siyah ve beyazın ortasındaki ince bir çizgide yürürken bir ailenin yok yere yok oluşuna tanıklık eden Bedir’in bıkmadan usanmadan verdiği bu mücadelenin,aslında kanlı bir intikam savaşına dönüşmesi, hiç umulmayan bir netice ile son bulacaktır.

Kirpi Sonic: Yıllarca oyun kahramanı olarak tanıdığımız Sonic beyaz perdeye taşındı. 2019 Amerika ve Japonya yapımı olan filmde dünyanın en hızlı kirpisi Sonic ve onun en yakın arkadaşı Tom’un onları yakalamakla görevlendirilmiş kötü bilim insanı Dr. Ivo Robotik’in macerasını konu alıyor. IMDB puanı ise 7.0 olarak belirlendi.

Ağır Romantik: İsminden de belli olacağı gibi romantik bir film izleyicileri bekliyor. Onur Tuna, Tuvana Türkay, Gazanfer Ündüz, Altan Erkekli ve Servet Pandur'un baş rollerini paylaştığı filmde Aslı üniversiteden henüz mezun olmuş, naif, duygusal ve entelektüel bir kızdır, babası Nejat bey üniversitede arkeoloji profesörü olarak hocalık yaparken, annesi Nermin ise doktorluk yapmaktadır. Tek kız olarak el bebek gül bebek büyütülen, bir dediği iki olmayan Aslı, ilişki konusunda yıllardır hayalindeki beyaz atlı prensi bekler fakat ona kavuşamaz. Onun için sevgilisi olacak erkek ince ruhlu, romantik, kibar, duygusal, ve tam bir centilmen olmalıdır. Bu rol model Aslında babasıdır, babası Nejat bey tam bir romantik adam örneğidir. Sürekli eve çiçekle gelen, mutfağa girip yemek yapan, yıllar geçse de karısına hep aşk dolu gözlerle bakan mükemmel bir eştir. Aslı da babası gibi bir adam hayali ile yıllarca kimse ile birlikte olmaz. Hep hayallerindeki adamı bekler… Ve yıllar sonra bir gün ansızın Kerem çıkar gelir… tesadüfen romantik bir anda tanışırlar. İşte o beyaz atlı prens artık gelmiştir. Tarzıyla, tavrıyla tam bir beyefendi, tam bir centilmen, tam bir aşk adamıdır. İnce zevkleri olan, bu romantik adam yalnızca filmlerde görebileceğimiz aşk sahneleri ile Aslıyı kendine aşık eder… çok ciddi, seviyeli, aşk dolu bir ilişkiyle devam ederken, evlilik kararı alırlar… Kerem anne ve babası ile gidip Aslıyı ister.. her şey masal gibidir… Fakat madalyonun diğer yüzü farklıdır… Kerem ünlü bir kabadayının oğlu ve yer altı dünyasında söz sahibi, astığım astık, kestiğim kestik bir adamdır. Bu çift karakterli romantik adam, Aslının yanındayken tam bir centilmen, gerçek anlamda evlenilecek bir adam portresi çizer, fakat Aslının yanından ayrıldığı anda tam bir suç makinesi olmaktadır. Haraç kesen ve peynir ekmek gibi adam vuran, İstanbul’da olup biten bütün gayrimeşru işlerde parmağı olan, herkes tarafından korku duyulan, saygı gösterilen, ve sayılan Kerem, Aslının bu durumu anlamaması için büyük çaba sarf eder ama acı ve bir o kadar eğlenceli son kaçınılmaz olacaktır.

The Gentlemen: IMDB puanı yüksek bilr film daha karşımızda. 8.1'lik puana sahip yapım aksiyon ve suç kategorisinde izleyicisyle buluşuyor. Londra’da uyuşturucu satıcılığı yapan Amerika asıllı Mickey Pearson, artık emekli olmak istiyordur. Ancak barondan çıkabilmesi için de öncelikle yüklü miktarda nakite ihtiyacı vardır. Bu durum onu komploların, entrikaların, rüşvetlerin ve şantajların tam da ortasına düşürecektir.

Yeni Baştan (La Belle Époque): Dram ve komedi kategorisindeki bu film de yüksek IMDB puanlı yapımlardan biri. 2 bin 356 kişiden 7.6'lık bir ortalama almış. Baş rollerini Daniel Auteuil, Guillaume Canet ve Doria Tillier'in paylaştığı filmde Özel bir firma müşterilerine geçmişe dönme ve ilk aşkları ile yeniden buluşma şansı yaratmaktadır. Büyük bir ekiple her şey ilk günkü gibi olacaktır.

Nasipse Olur: 14 Şubat vesilesiyle bir romantik film daha beyaz perdedeki yerini alıyor. Burak Sevinç ve Algı Eke'nin baş rollerini paylaştığı yapım Günfer küçük bir kasabada yaşamaktadır. Mütevazi ve sakin hayatı önce babasını kaybetmesi ardında da kumar borcu yüzünden mafyayla uğraşması nedeniyle hayatı alt üst olur. Üstelik tam olarak bu dönemde evlenmeye hazırlandığı Yaşar’ın kendisini aldattığını da öğrenir! Ancak Günfer pes etmez, mücadeleye başladığı zaman Gökhan’la tanışır.

Masallardan Geriye Kalan: Yine bir romantik film tercihi daha çiftleri bekliyor. Özgür Çevik, Tuba Ünsal ve İlayda Akdoğan baş rolleri paylaşıyor.

sevgililer günü film önerileri

 


Sevgililer Günü film önerileri

Eğer film seçiminizi sinema salonunda değil de evde izlemekten yana kullandıysanız daha fazla seçenek sizleri bekliyor.  Onedio önerileri ile karşınızdayız;

1. Annie Hall (1977): Karakterlerin gerçekçiliği sizi direk hikayenin içine sokuyor. Oldukça komik ve bir o kadar da romantik bir film. İzlemeye değer.

2. Harry Sally İle Tanışınca (1989): Film yıllardır süre gelen bir olguyu sorguluyor. Kadınlar ve erkekler gerçekten iyi birer arkadaş olabilirler mi? Ayrıca akşam yemeği sahnesi başka bir hikaye.

3. Bugün Aslında Dündü (1993): Çünkü, sevgililer gününde Bill Murray filmlerinden daha iyi bir film olamazdı.

4. Yükselen Ay Krallığı (2012): Eğer The Notebook tarzı filmlerden gına geldiyse, bu film tam size göre. Sizi kesinlikle bir kamp havasına sokacak.

5. Bir Gecede Oldu (1934): Standart bir Amerikan komedisi. Sosyetik biri, muhabirin birine aşık oluyor. (Clark Gable). Gable'ın karakteri bir sahnede tişörtünü çıkarıyor ve atlet giymediğini görüyoruz. Rivayete göre bu sahneden sonra atlet satışları düşmüş.

6. Aşk Kupası (2005): Bu film tam bir Amerikan romantik komedisi. Drew Barrymore, Jimmy Fallon ve Beyzbol.

7. Aşk Engel Tanımaz (1999): Kısacası bir buluşma filmi diyebiliriz. Fakat diğerlerinden farkı oldukça fazla espri yüklü ve canlı karakterleri içeriyor olması.

8. Prenses Gelin (1987): ''Uzak dur cadı!'' ''Ben cadı değilim, senin eşinim.''

9. Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi (1999): Klasik Shakespeare'in, Heath Ledger'la buluştuğu an. Ufak bir uyarımız olacak, kalbiniz, Heath Ledger'ın futbol sahasında ''Can't Take My Eyes Off You'' şarkısını söylerken patlayacak gibi olabilir.

10. Umut Işığım (2012): Hem eğlenceli hem de kadrosu sağlam olan bir film. Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence arasındaki kimya ise bambaşka.

11. Aşk Doktoru (2005): Will Smith'in bilim kurgularda gösterdiği başarısını, romantik komedilerde de kişisel bir şova dönüştürdüğünün kanıtı olan film.


12. Kesinlikle, Belki (2008): Boşanmak üzere olan Ryan Reynolds'ın karakterinin, 11 yaşındaki kızına geçmişte yaşadığı aşkları anlattığı flashbacklerden oluşan bir film.

13. Casablanca (1942): İkinci Dünya Savaşı zamanları, büyük romantizm ve sonsuz nüktelerle dolu bir film. Ayrıca film İkinci Dünya Savaşı'ndan önce vizyona girdi.

14. Aşkın 500 Günü (2009): Dümdüz ilerlemeyen, gerçekten Tom ile Summer'ın romantizmini ve bitişini anlatan film.

15. Sensiz Olmaz (2000): Film eleştirmeni Roger Ebert, ''Bu filmi izledikten sonra, sinemadan çıkıp sokakta gerçekten böyle insanlarla tanışabileceğim ve bunu istediğim hissine kapıldım ki bu gerçekten izleyenler için iyi bir kompliman.'' diyerek film hakkındaki gerçekçiliğe işaret etmiş.

16. Aşkzede (2008): Size garanti ediyoruz ki çoğu sahnede gülmekten kırılacaksınız, hatta gözleriniz yaşaracak.

17. Bir Konuşabilse (2003): Bazen Tokyo'da otelde tanıştığınız biri sizi, hayatınızdaki herhangi birinden daha iyi anlayabilir.

18. Sil Baştan (2004): Adı efsane çevirilerden biri olan bu filmde, Jim Carrey sizi yanıltmasın. Film bir sürü garipliklerle, insani değerlerle ve aşkla dolu. Ufak bir uyarı, eğer romantik komedi arıyorsanız bunu es geçebilirsiniz.

19. Ah Mary Vah Mary (1998): Los Angeles Times'ta yazan Kenneth Turan'a göre bu film ''Kaba ve ince bir mizahın baş döndüren bir senfonisi.''

20. Çılgın Aptal Aşk (2011): Klasik romantik komedi filmlerinden ayrılan bir yapısıyla, son sahnesine kadar heyecanla takip edeceğiniz müthiş bir film.

21. Subay ve Centilmen (1982): Hem bir aşk hikayesi hem de nasıl gerçek bir adama dönüşülebileceğinin hikayesi.

22. Bir Şey Söyle (1989): Klasik bir John Cusack filmi, kısacası birinin omzunda kocaman kaset çalar taşıdığı bir film :)

23. Yeni Bir Başlangıç (1996): Yönetmenliğini Cameron Crow'un yaptığı sağlam kadrosuyla oldukça etkileyici bir senaryoyu izleyicilerin önüne getiren bir film.

24. Çılgın Romantik: Yaptığı hasılata aldanmayın Tony Scott'un eğlenceli bir filmi.

25. Kalbim Sende (2013): Bu zamana kadar izlediğiniz romantik komedilerin yanında efsane kalan bir film

26. Amy'nin İzinde (1997): Adam kadınla tanışır tarzı filmlere farklı bir bakış açısı katan eğlenceli bir film daha.

27. Dayanılmaz Zulüm (2003): Richard Corliss'e göre, zeki insanların anormal komedisi.

28. Milyoner (2008): Eğiticilik açısından önemli bir film, hem dramı hem de romantizmi beraberinde verebilen eğlenceli bir yapım.

29. Sınırları Aşmak (2005): Phoenix'in sessiz sakin ve sizi düşüncelere sokan tavrı rolünü daha ilgi çekici hale getiriyor. Fakat Witherspoon ise filme gerçek parıltısını katan oyunculardan biri.

30. Adamım Benim (2009): Düğünü için sağdıçı olmadığını farkeden bir adamın kanka bulma çabası.

31. Amerikan Güzeli (1999): Hafif mayhoş bir espri anlayışı, mükemmel bir ekip ve oldukça gerçekçi bir hikaye.

32. Bir Erkek 10 Günde Nasıl Kaybedilir? (2003): Nefret etmek istiyorsunuz fakat o kadar iyi ki bu oldukça imkansız oluyor.

33. Aşk (2013): Scarlett Johansson'ın seslendirdiği bir yazılımla yalnızlığını gideren ve gün geçtikçe ona ilgi duyan bir adamın hikayesi. Görseller oldukça etkili.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?