17-23 Ocak 2022 haftalık Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık burcu yorumları burç yorumları

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu, 17-23 Ocak 2022 haftalık Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık burcu yorumları burç yorumları ile karşınızda. Aşk, iş, arkadaşlık, para ve diğer konularda neler yaşayacaksınız? Cevabı haberimizde.

Yaşam 17.01.2022, 10:42 18.01.2022, 05:58 Burak ZİHNİ
17-23 Ocak 2022 haftalık Koç, Boğa, Yengeç, İkizler, Aslan, Başak, Terazi, Kova, Akrep, Yay, Oğlak, Balık burcu yorumları burç yorumları

Haftanın ilk gününde Yengeç burcuyla ailemiz, yuvamız, ev hayatımız ön planda olurken sorumluluklarımız da bizi bekliyor olacak. Bu hafta genelinde Merkür retrosu, Ay Düğümlerinin burç değiştirmesi, Plütonik bir Yengeç Dolunayı, Uranüs'ün düz hareketinin olduğu yoğun bir haftaya merhaba diyeceğiz.

16 Ocak’ta Merkür Kova burcunda retro, daha sonra 26 Ocakta Oğlak burcunda retro hareketi yaparak eğitim öğrenim, ticari faaliyetler, kardeş, kuzen, komşu gibi yakın çevre ilişkileri, her türlü iletişim, internet ve sosyal medya alanlarını içeren konulara yenilikçi bir bakış açısıyla, bilinen modellerden sıyrılıp sıra dışı bir şekilde kendi bireyselliğimizi ve özgünlüğümüzü katarak kendimizi ifade etmenin yollarını bulmamızın artık bir gereklilik olduğunu idrak etmemizi istiyor Kova burcundaki retrosuyla.

26 Ocak’ta Merkür Oğlak burcundaki retrosuyla ise; kova burcundayken şahsına münhasır olan sıra dışı tarzını her ne ise onu buldun. Şimdi de bu yenilikleri gerçekleştirebilmek için gereken sorumlulukları yerine getirmen gerek diyor. Bunun için gerekli olan ama sende eksik ya da yetersiz olduğun konularında eksiklerini tamamla diyor. Yani, yeni bir ilişki istiyorsan ilişkinin gerekliliklerini sorumluluklarını yerine getir, iş istiyorsa işin gerektirdiği zorunlulukları yerine getirmek için sorumluluk al diyor. Ama bunlar o eski bildiğin yöntemlerle olmaz diyor. Değişen zaman ve teknoloji her şeyi değiştirdi. İş ilanları eskiden kahvede kuaförlerde masada dağıtılırken, şimdilerde sosyal medyada kendi ilanını kendine özgü has olan sayfalarında yapacaksın, ister doktor ol, ister öğretmen, ister avukat, istersen de mühendis... bu fikre alışsan iyi olur... Oğlak retrosunda işin bürokratik sorumluluklarını yerine getir, Kova retrosunda, teknolojik sorumluluklarını yerine getir diyor...Uranüs retrodan çıkınca, Ay düğümleri de burç değiştirmiş olacak, (Venüs de işin içinde olduğu için) ve yeni para kazanma yöntemleri geliştirmek için bir bakmışsın hepsini bir bir gerçekleştirmişsin..  

15 Ocak’ta (S) 23 Ocak’ta direkt hareketine başlayacak olan Uranüs değişimin gezegenidir. Uranüs'le gelen değişimin ne olacağını asla kestirmek mümkün değildir. Uranüs üst bilince ulaşması için insanı ruhsal boyutta tanrısal akla ulaştıran gezegendir. 5 aydan fazladır retro hareketiyle devam eden Uranüs retrodan çıktığı gibi, haritalarımızda boğa burcu evimizi ilgilendiren konularda direndiğimiz bütün değişimleri birden bir aniden gelişen olaylarla gerçekleştirmeye başlayacaktır.  

18 Ocak Salı günü Yengeç burcunun 27 derecesinde 3/9 akslarında Plütonik bir Dolunay gerçekleşecek. Ay Düğümleri Boğa/Akrep akslarına geçmeden önce İkizler/Yay akslarındaki ev konularını ifade eden hayat alanlarımızda alınacak kararları, ev değiştirme, yer değiştirme, taşınma, evlilik ya da ayrılık, yurt dışına ya da uzak yerlere taşınmak gibi bir sayfayı kapatıp başka bir sayfayı açmak için alınacak kararları ve bu kararları uygulamaya geçireceğimizi ifade eder. Dolunaya (Ay'ın) karşıdan bakan Güneş'in, Plüton'la olan kavuşumu, güçlü ve dönüştürücü bir dolunay olacağını, Merkür'ün Kova burcunda ve retro’daki yöneticisi Satürn'le kavuşumda olması, ciddi anlamda yenilik getiren ve belki de ciddi krizlerden geçip yeniden doğmuş gibi olacağımız yepyeni bir yapılanmayı hayatlarımıza getirecektir. Plüton bitmiş, çürümüş, ölmüş şeyleri yıkarak, Satürn'de yapılandırarak hayatlarımızda zorlayıcı ama güçlü dönüşümler getirecektir. Haritanın ana akslarında sabitlerin olması hayatımızdaki sabitlenmiş ve hiçbir şekilde değişmeyecek sandığımız yapı taşlarının Plüton'la artık işe yaramayan her şeyi hayatımızdan köklü bir şekilde yıkıp yeniden Satürn'le yapılandıracağımızı gösterir. Bütün gezegenlerin hepsi ufkun altında kendi kişisel hayat alanlarımızı ifade eden alanlarda olduğunu, kendi iç dünyamızda gerçekleşecek olan bir dönüşüm enerjisi olacağını göstermektedir. Yükselende bulunan Akrep burcu ve yöneticisi Mars'ın da 2.evde olması maddi konulardaki krizli durumları iki kez vurgulamış oluyor. Mars'ın Uranüs'le olan 135'lik açısı, 2.ve 6.evlerdeki konumları gereği ekonomideki istikrarsız bir hal alan bu halin bizi psikolojik olarak tükettiğini, bir yandan Ay'ın Neptün'den aldığı üçgen desteği ile hayallerimizi gerçekleştirebilme potansiyeli verirken, Mars'ın Neptün'le olan karesi öngörülemeyen aldanmalara, yanılsamalara, yanlış hayallere ya da kandırılmaya veya kandırmaya müsait enerjileri gösterir. Retro’daki Venüs'ün Uranüs'ten aldığı üçgen açı desteği ile artık yolunda gitmeyen iş ve ilişkilerde gerçekleşecek olan ani değişimlerin artık olması gerektiği gibi değişime uğraması gerektiğini, doğal olarak ayrılık ve yeni başlangıçların hayatlarımızda tezahür edeceğini göstermektedir.

Ay Düğümleri geçtiğimiz 18 ay boyunca İkizler/Yay aksındaydı ve hayatımızın eğitim öğrenim, ticari faaliyetler, yazılı ya da sözlü kendimizi ifade ettiğimiz her türlü alanlar, sözleşme ve anlaşmalar, bilgi toplamak ve bilgiyi yaymak, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurt dışı seyahatler, din inanç ve felsefi konuları içeren alanlarda hayatımızda oldukça önemli değişimlerden bizi geçirerek, bakış açımızı değiştirerek, ufkumuzu genişletti. 

19 Ocak’ta Ay düğümleri Boğa/Akrep akslarına geçerek, geçtiğimiz 18 ay boyunca İkizler/Yay akslarındayken hayatımızda gerçekleşen değişimleri sabitleyerek somut hale getirecektir.  

Ay düğümlerinin burç değiştirmesini bir trenin makas değiştirmesi gibi düşünebilirsiniz. Güney Ay Düğümüyle hayatımızın hangi alanlarından hareket ederek, yavaş yavaş ilerleyecek ve Kuzey Ay Düğümüne doğru gideceğimiz hayat alanlarımızı gösterir.  

Bu durumda haritalarımızın İkizler/Yay aksından çıkıp, Boğa/Akrep akslarına doğru istikamet edeceğiz demektir. Özellikle haritalarımızın Akrep burcu ev konularından hareket ederek yavaş yavaş Boğa burcu ev konularımızla daha fazla ilgilenmemiz gerekecek demektir.  

Boğa/Akrep sahip olmak, maddi kayalarımız, öz değer duygumuz, yeteneklerimiz ve becerilerimiz, benimiz, başkalarının kaynakları, ölüm ve ölüm ötesi alem, cinsellik, okült bilgiler, vergi, miras, kredi ve borçlar ile ilgili konuları içerir. somut ve soyut, yemek ve çıkartmak, kazanmak ve kaybetmek, barış ve savaş, kısacası maddeden manaya ulaşmak demektir. Bu madde alemde vücut bulan bedenlerimizde ruhumuzun yaşadığı deneyimlerin bizim için manasını anlayarak idrak geliştirmek demektir.   

Şimdi gelelim bu haftanın enerjilerinin yükselen burçlarımız üzerindeki etkilerine... 

Koç ve Yükselen Koç Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 4/10 akslarında size iş, meslek ve kariyer hayatınız ile aile hayatınız, yaşadığınız yer konularında önemli kararlar almanıza ve yeni bir iş, ikamet değişikliğine gitmenize sebep olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 3/9 akslarında size, eğitim öğrenim, akademik kariyer, inançlarınız, yurt dışı seyahatler veya ticari faaliyetler, hukuksal konularda önemli kararlar alarak yeni insanlarla yeni sözleşmeler anlaşmalar imzalamanıza sebep olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 2/8 akslarında size, spirütüel alanlar, ortak değerler, başkalarının kaynakları, eş ya da ortaklarla, ortaklı yapılan işlerden elde edilen kazanç ya da kayıplar ile ilgili konularda yeni ve sıra dışı yollar denemek, daha büyük alanlara açılacak önemli kararlar almanıza sebep olabilir.

Yengeç ve Yükselen Burçları Yengeç

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 1/7 akslarında size, eş, ortak, ortaklı yapılan işler, ikili ilişkilerinize daha derinden bakmayı, daha derine inmeyi, ilişkiler yoluyla yaşamış olduğunuz deneyimlerin arka planında yatan asıl gerçek manayı anlamlandırmak için içsel korkularınızdan kurtularak küllerinizden yeniden doğabilmek için yepyeni bakış açıları kazanabilmenize olanak sağlayabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları 


17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 6/12 akslarında size, günlük rutin hayatınıza, çalışma koşullarınıza, birlikte çalıştığınız kişilerle olan ilişkilerinize, beden sağlığınıza, evcil hayvanlarınızla ilgili konulara yeni bir bakış aşısı ile ele alarak yeni düzenlemeler getirmenize olanak sağlayabilir.

Başak ve Yükselen Başak Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 5/11 akslarında size, aşk hayatınız, çocuklarınızla olan ilişkileriniz, yatırım yapma tarzınız, hobilerinizle ilgilenme şekliniz, ya da yaratıcılığınızı ortaya çıkarma tarzınıza yeni bakış açıları geliştirerek yeni ve farklı yöntemler geliştirmenize olanak sağlayabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 4/10 akslarında size, ev hayatınız, yaşadığınız yer, aile bireyleriyle olan ilişkileriniz ile ilgili konuları yeni ve sıra dışı bir bakış açısı ile değerlendirerek yeni metodlar geliştirmek zorunda kalmanıza sebep olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 3/9 akslarında size, eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, iletişim kurma tarzınız ve kendiniz ifade etme şeklinizde yeni ve sıra dışı yöntemler geliştirerek yeni bir tarzı benimseyebilir ve yakın çevre ilişkilerinizde değişikliğe gitmenize sebep olabilir.

Yay ve Yükselen Yay Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 2/8 akslarında size, sahip olduğunuz maddi kaynaklarınız, para kazanma şekliniz, kendinize olan öz güven duygunuz, yetenekleriniz ve becerileriniz, bedeninizi ilgilendiren konulara yeni ve sıra dışı bir bakış açısıyla yaklaşarak yeni ve farklı yöntemlere başvurmanıza olanak sağlayabilir.

Oğlak ve Oğlak İkizler Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 1/7 akslarında size, kişiliğinizi ve karakterinizi, etrafınızdaki insanları, dış görünüşünüzü etkileyecek yeni ve sıra dışı bir bakış açısıyla hayatınızı etkileyecek yeni kararlar almanıza olanak sağlayabilir.

Kova ve Yükselen Kova Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 6/12 akslarında size, bilinçaltı korkularınız, arka plandan yapılan işler, kontrolünüzün dışında gelişen olaylar, hastane hapishane gibi kapalı yerler, insanlardan izole olup yalnız kalmayı tercih ettiğiniz ya da kolektif için yapılan her türlü yardımlaşma dayanışma işlerine olan bakış açınızda yeni ve sıra dışı yöntemler geliştirerek içsel dünyanızda kendiniz için yeni kararlar almanıza olanak sağlayabilir.

Balık ve Yükselen Balık Burçları 

17-23 Ocak Haftası 

Yengeç burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 5/11 akslarında size, sosyal çevreniz, gelecek için hayal ettikleriniz, vakıf dernek gibi toplumsal amaç için bir arada bulunduğunuz arkadaşlarınız ve dostlarınızla ilgili konulara karşı yeni ve sıra dışı bakış açıları geliştirerek yeni ve farklı platformlarda bulunmak istemenize olanak sağlayabilir.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?