2020 Babalar Günü mesajı gönder | Anlamlı ve resimli Babalar Günü Whatsapp ve SMS mesajları

Haziran ayındaki en önemli tarihlerden biri de babaların özel olarak kutlandığı gündür. Babalar Günü için geri sayım başladı. Özellikle sokağa çıkma yasağından sonra birçok kişi hediye alacak ve yarın babasıyla görüşerek bu özel günü kutlayacak. Ancak uzakta olanlar için ise birçok alternatif mevcut. Teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte mesaj göndermek en kolay yöntemlerden birisi. Whatsapp ve SMS aracılığıyla gönderebileceğiniz anlamlı ve resimli Babalar Günü mesajları haberimizde yer alıyor.

Yaşam 20.06.2020, 11:13 20.06.2020, 12:09 Burak Zihni
2020 Babalar Günü mesajı gönder | Anlamlı ve resimli Babalar Günü Whatsapp ve SMS mesajları

Haziran ayı içerisinde kutlanan Babalar Günü için babanıza gönderebileceğiniz SMS ve Whatsapp mesajlarını sizler için derledik. Babanıza duygularınızı en güzel anlatabileceğiniz mesajlar haberimizde yer almaktadır. Babalar Günü 21 Haziran Pazar günü kutlanacaktır. Babalar Günü'nüz kutlu olsun. Yarın kutlanacak olan Babalar Günü için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Alınan hediyeler kadar atılacak bir mesaj da büyük önem taşıyor. Sizleri bunca zaman gözünden dahi sakınan babanıza duygularınızı Whatsapp veya SMS mesajı göndererek anlatmak ister misiniz? Babalar Günü SMS ve Whatsapp mesajlarını bulabileceğiniz haberimizi sizler için derledik.


EN GÜZEL BABALAR GÜNÜ MESAJLARI

Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkek… Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek! Babalar günün kutlu olsun canım babacım…

Her zaman söylemesem de biliyorum aslında babamın onu ne kadar çok sevdigimi bildiğini.. Ve ben ne kadar karışık cümleler yazsam da hepsini deşifre edebileceğini.. Çünkü o benim Babam.

Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım. Babalar günün kutlu olsun.

Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven babam, sana layık olmak için yaşıyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın babalar günü kutlu olsun. Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç veriyorsun… Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü mesajları

Koklanacak gül, açılacak gonca, yaşanacak hayat ve alınacak nefes olan sevgili babam. İkliminden tasasızlık, sevginden cesaret ve gözlerinden esaret aldığım günleri hep yaşamak isterim. Babalar gününü en içten dileklerimle kutlarım.

Babalar günün kutlu olsun dünyanın en iyi babası.

Babam olduğun için çok mutluyum, sahip olduğum en iyi baba ve arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacım.

Babam olduğun için mutluyum, sahip olduğum en iyi arkadaşsın. Babalar günün kutlu olsun babacığım.

Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar Günün Kutlu Olsun Canım Babacığım.

Canım babam! Varlığın hep yüreğimi ısıttı, bana mutluluk ve güven verdi. Seni seviyorum iyi ki varsın, Babalar günün kutlu olsun.

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler, sevgin ve anlayışınla hep yanımdaydın, daima sığınağımdın. Benim için ne kadar paha biçilmez bir değerde olduğunu asla unutmuyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim. Çünkü bana hep güç veriyorsun. Babalar günün kutlu olsun.

Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacığım.

Ailemin reisi, büyük aşkım. Medarı iftiharım sevgilim her şeyim! Babalar günün kutlu olsun.

Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın babalar günü kutlu olsun.

Bir umuttu yanlızlık birşeyleri paylaşamamaktı belki,gözler dalıp giderken, yaralı bir serçeye ağlayan bir buluttu belkide,belki belkilerle dolu bir hayattı bu….

Ben Sensizdim..! akşamın yaklaştığı saatlerde. kahrolursun görme ağladığımı. Başlayan düşü şafakla birlikte dağıtır ansızın her gün batımı..

Bak yine soldu güneş yine akşam oluyor ömrümün kadehine sensiz birgün doluyor sen yoksun diye inan dertligim kederliğim gelmezsen kahrolurum yıkılırım sevgilim seni çok seviyorum

babalar günü mesajları

BABA SEVGISINI KORU. O SEVGIYI KESIP ATARSAN, TANRI DA SENIN MUTLULUK ISIGINI SONDURUR.

COK SEVDIGIM CANIM BABACIGIMA KUCAK DOLUSU SEVGILERIMI SUNAR, BABALAR GUNUNU KUTLARIM. .

SEN GULLERE OZENME GULLER SANA OZENSIN UZME TATLI CANINI SEN GULLERDEN GUZELSIN OZGURLUK KADAR OZEL GULLER KADAR GUZELSIN BENIM GUZEL BABACIGIM... .

UZERIME SABIR TOHUMU EKIP SEVGIYLE SULADIGIN GULUNUN BILMENI ISTEDIGI BIR SEY VAR SENI COK SEVIYORUM. .

EVIMIZIN GUNESI BIR TANESI OLAN CANIM BABAMA KUCAK DOLUSU SEVGI VE SAYGILARIMLA BABACIGIM BIR GUNUMDE DEGIL HER GUNUMDESIN. .

DUNYADAKI CICEKLERIN EN GUZELI GULDUR GULLERIN EN GUZELI ISE SEN GUNUN KUTLU OLSUN BABACIGIM. .

ATESIN YAKTIGINDAN, GUNESIN HAREKET ETTIGINDEN, GERCEGIN BIR YALAN OLDUGUNDAN KUSKULAN FAKAT BENIM SENI SEVDIGIMDEN ASLA KUSKULANMA BABACIGIM, BABALAR GUNUN KUTLU OLSUN..

Cennet Babaların duası içinde saklıdır ve bizler için çalışmaktan nasırlanmış elleri altındadır….

Baba gibi yar olmaz. Baba Kucağından sıcak yer bulunmaz…

Fedakarlık, sevgi, sabır, yakışıklılık, her şey babamda toplanmıştır…

Gönül bahçemde açan en güzel çiçeksin. Babam benim birtanemsin…

Sevginle kalbimde açtığın çiçekler hiç solmayacak canım Babacığım. Babalar günün kutlu olsun…

Dünyanın en güzel babası olan biricik Babacığım. Babalar günün kutlu olsun…

Gücüme güç umuduma umut katan biricik Babacığım. Babalar günün kutlu olsun….

Seni seven kızın seni çok özledi canım Babacığım. Babalar günün kutlu olsun…

Gülmek senin için bir tutku olsun eğer bir gün ağlarsan o da mutluluktan olsun. Babam günün kutlu olsun. Canım Babam…

Başta biricik Babam olmak üzere bütün Babaların Babalar günü kutlu olsun canim Babam kocaman öpüyorum seni…

Dünyanın en güzel ve en tatlısı sensin benim Babam. Babalar günün kutlu olsun tatlı annem…

En değerli varlıklarımız olan; elleri ayakları öpülesi, tüm babaların, gününü en içten dileklerimle kutlarım….

Sana binlerce kere teşekkür etsem azdır. Sen benim hayat ışığımsın, Babamsın…Varlığının tek nedeni Babalar günün kutlu olsun.

babalar günü mesajı

Geceleri üşüdüğüm zaman yorganı değil sevgisini üstüme örterdi benim canım Babam…

Her sabah uyandığımda seni bulurdum yanımda canım Babam benim.

Seni çok özledim benim güzel Babam. Varlığın ışık saçıyor dünyama…

Gözlerimdeki yaşları silendin sen Babam. yüreğimdeki kederi giderendin sen Babam…

Akşam oldu hüzünlendim ben yine Hasret kaldım gözlerinin rengine…

Bana bir masal anlat baba içinde hem sen olsun hem ben olsun hemde annem olsun…

Bu adam benim babam dağ gibi dimdik yıkılmaz kalelerden daha sağlam…

Babamı her özlediğimde anlıyorum ki babam benim yaşamak için gerekli olan enerji kaynağımmış…

Baba seninle maçlara giderdik omuz omuza şarkılar söylerdik. Şimdi sen yoksun ne maçların tadı var nede şarkıların tadı var. Babam Seni çok özledim…

Dünyada her zaman yanımızda olacak biri varsa o da anne ve babalarımızdır. Onların dışında hiç kimse her hatamıza karşın yanımızda olmayacaktır. Bizim onları mutlu etmemiz, özel olduklarını hissettirmemiz ve onları ne denli çok sevdiğimizi söylememiz ise çok kolay. Duygularını kolayca belli edemeyenler için bile bir babalar günü mesajı ve bir küçük hediye yeterli olur.

Her baba, evladı için bir Superman'dir. Yani her zorluğa göğüs gerip onu kurtaracak olan tek kişi insanın babasıdır. Bu sebeple de babalar günü aslında çok basit ve yetersiz kalıyor. Yılın bir gününü babalara ayırmak son derece küçük bir hediye babalar için. Doğru olan ise her fırsatta, sık sık onlara olan minnetimizi, sevgimizi ifade etmektedir. Bu sebeple siz her yıl babalar gününü beklemeden onu minik sürprizleriniz ile sevindirip, babanızı ne kadar da çok sevdiğinizi dile getirin. Nihayetinde bu dünyada tek bir babanız var ve unutmayın o sizin en büyük hazineniz.

Belki küçük yaşlarda, gençlik çağlarında babaların kıymeti çok bilinemiyor ancak belli bir yaşın sonrasında hele de kendiniz de baba olduysanız, babanıza olan minnetiniz ve sevginiz daha da artacaktır. Çünkü baba olmak dünyanın en zor işlerinden biridir. Bu sevgiye sahip olabilmek ise dünyanın en büyük şanslarından biridir. Siz de babanızın sevgisine sahip olarak dünyanın en zenginlerinden birisisiniz. Ölmüş babaya ise babalar günü mesajları yetersiz kalır. Unutmayın o hayattayken sevginizi ifade etmek ve onu gülümsetebilmek önemlidir. O aramızdan ayrıldıktan sonra kelimeler susar ve pişmanlık duyguları geriye kalır.

Babalar günü mesajlarını buradan görebilirsiniz. En güzel Babalar günü mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz. Çocuklar babalar gününün ne zaman olduğunu merak ediyor. Her yıl kutlanan bu özel gün için sizler de babalarınıza mesajlar gönderebilirsiniz. Anlamlı, kısa ve en güzel mesajları buradan bulabilirsiniz.

 

Babalar Günü'nün tarihçesi
Bir Amerikan İç Savaşı gazisinin kızı olan Sonora Smart Dodd, Anneler Günü gibi babaların da bir günü olması gerektiğini düşünmekteydi. Dodd'un babası annelerinin yokluğunda altı çocuğunu tek başına büyütmüştü. Babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın Babalar Günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış ama bu çalışmalar o tarihe yetişemeyerek kutlamalar haziran ayının üçüncü pazar gününe ertelenmiştir. Bu yüzden Babalar Günü Haziran ayında kutlanır.Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmıştır. 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge kutlamaları desteklemiş; ama resmi olarak Babalar Günü ilan etmemiştir. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar Günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımlamıştır. 1972 yılındaysa başkan Richard Nixon'ın imzasıyla Babalar Günü yasal olarak ABD'de resmi tatil ilan edilmiştir.

BABALAR GÜNÜ Şiir gönder

Baba!
her yılbaşında
sana söyleyecek
bir tek
sözüm var :
"Seni ne kadar çok seversem
o kadar
çok olsun ömründen geçen yıllar"

Baba!
Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım!
Ne zulüm, ne ölüm, ne korku
başımı eğemez!
Yalnız senin elini öpmek için
eğilir başım
Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım
                                   Nazım Hikmet

BABALAR GÜNÜ
Baba tut elimden
Beni çocukluğuma götür hadi…
O küçük kıza götür beni baba
Götür bir daha gelmeyeyim…
Tut ellerimden baba tut
Uçurumun kenarındayım…
İtildim, düştüm düşeceğim!
Baba yüreğim alazlarda
Yandı! yanıyor!
Sevda çöl dedin… dikkat et dedin
Bir an için unuttum bana, sevdim
Şimdi çöl ortasında yalnızlığımla susuyorum mutluluğa
Baba tut elimden
Beni çocukluğuma götür hadi…
Acılar şımartmasın beni artık
Sen şımart!
                         Uzaktaki hayaller…
 
BABANIN OĞLUNA ÖĞÜTLERİ
Zirve seni bekliyor
Dağın kıymetini bil
Sanma ki yükselmek zor
Çağın kıymetini bil
Üşenme emek için
Mutluyum demek için
Üzümü yemek için
Bağın kıymetini bil
Yokluk göründüğü an
Çabuk yıkılır insan
Azı beğenmiyorsan
Çoğun kıymetini bil
Elin, ayağın, başın
Annenin, arkadaşın
Suyun, toprağın, taşın
Göğün kıymetini bil
Oğlum benim, bir düşün
Değeri var mı dünün
Yarın çok geç ömrünün
Bugünün kıymetini bil.
                Ümit Yaşar Oğuzcan
 
Babacığım seninle
Babacığım seninle,
Evimize can gelir.
Yürek dolusu sevgi,
Bize heyecan gelir.
Babacığım seninle,
Güven dolar evimiz.
Mutlulukla yıkanır,
Sevgiyle yüreğimiz.
Babacığım seninle,
Umutlar kucak kucak.
Doldurur evimizi,
Bizi sarar sımsıcak.
Babacığım seninle,
Apaydınlık yüzümüz.
Huzur bulur seninle,
Gecemiz, gündüzümüz.
Babacığım seninle,
Yarına umutluyuz.
Annemle kardeşlerim,
Seninle çok mutluyuz.
                  Rıfkı KAYMAZ

BABALAR GÜNÜ WHATSAPP VE SMS MESAJLARI

Kalbi sevgi dolu, sevecen, cömert, kibar, kucağı sıcak, anlayışlı, şefkatli. Bu vasıfların tümünü taşıyan tek erkeksin. Ben ona baba diye sesleniyorum. Benim için dünyadaki en özel erkek! Babalar günün kutlu olsun canım babacım…

Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım, babalar günün kutlu olsun...

Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Sınırsız bir sevgi, anlatılmaz bir sevgiyle beni seven babam, sana layık olmak için yaşıyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Evimizin güneşi bir tanesisin canım babam, kucak dolusu sevgi ve saygılarımla kocaman öpüyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günün kutlu olsun.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?