31 Mart 2018 Sayısal Loto Sonuçları - İkramiye ve Bilet Sorgulama

Her hafta dağıttığı para ödülleri ile oynayanların iştahını kabartan sayısal loto bu akşam yeni çekilişle ekranlara geliyor. Milyonlarca lira para dağıtan Milli Piyango İdaresi organizasyonu olan Sayısal Loto sonuçları haberimizde yer alıyor. Peki bilet nasıl alınır, sorgulanır ve ikramiye alınması için gerekenler nedir. İşte detaylar...

Yaşam 31.03.2018, 10:13 Burak ZİHNİ
31 Mart 2018 Sayısal Loto Sonuçları - İkramiye ve Bilet Sorgulama

Sayısal Loto sonuçları 31 Mart 2018 bilet sorgulama ekranı. Milli Piyango İdaresi sayısal loto sonuçları 31 Mart 2018 bilet sorgula. MPİ sayısal loto sonuçları sitemizde.

Sayısal Loto Çekiliş Rekorları

Dağıtılan En Yüksek İkramiye -30 Ağustos 2014-1 Kişi 7.263.701,60 TL
Dağıtılan En Düşük İkramiye -18 Ocak 1997-13 Kişi 7.874,23 TL
Devreden En Yüksek İkramiye -19 Eylül 2015-0 Kişi 5.171.846,43 TL

Sayısal Loto Oyunun Özellikleri Nedir?

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

· (3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
· (5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
· (6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Bu haber 18 Şubat 2017 Cumartesi 09:06 tarihinde eklenmiştir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?