Denizlerde av yasağı öncesi somon levrek ve çupraya talep yoğun

Samsun'da 15 Nisan itibariyle başlayacak denizlerde av yasağı öncesi en çok somon levrek ve çupra balıklarına talep gösteriliyor.

Yaşam 27.03.2021, 15:20 27.03.2021, 18:35
Denizlerde av yasağı öncesi somon levrek ve çupraya talep yoğun

15 Nisan'da başlayacak denizlerde av yasağı öncesi, balıklara talep arttı. Hava sıcaklıklarının da düşük olması nedeniyle de balığa yönelen vatandaşlar en çok somon levrek ve çuprayı tercih ediyor.

Balıkçı Onurcan Köse, küçük balıkların avında bir azalma olduğunu belirterek, "Yine tezgahlarımızda mezgit, barbun var İğneada tarafından hamsi geliyor. Vatandaşlar son dönemde en çok rağbet ettiği balıklar, somon, levrek ve çupra. Fiyatları da gayet uygun. Somon 30, çupra 40, levrek 50, mezgit 20 liradan satılıyor. Fiyatları uygun, herkes alabilir. Vatandaşımızın talebi güzel. Satışlarımız devam ediyor vatandaş balık yiyor. Etin, tavuğun fiyatı belli, balık daha ucuz, vatandaş tercih ediyor. Karadeniz'de insanlar balığı çok sevdiği için herkes balığa yöneliyor" dedi.

Balıkçı Fazıl Altun ise sezonun bitmesine kısa bir süre kalmasına rağmen satışların iyi olduğunu söylerek, "Vatandaşlarımızın daha çok somon, mezgit alabalık tercih ediyorlar. Talep iyi, satışlarımız da güzel. Sezon güzel geçti. Havalarda soğuk gidiyor tabi onun da etkisi var talebe. Fiyatlarımız da normal, vatandaşımız balığı her zaman tercih ediyor" dedi.

DHA

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138