İbrahim Konar engelleri kaldırdı

Gazeteci İbrahim Konar bir süredir sosyal medya hesabından çeşitli alanlardaki isimlerle gerçekleştirdiği söyleşilerden elde ettiği gelir ile elli adet tekerlekli sandalye alarak, Engelsiz Yaşam Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. İbrahim Konar’a ünlü sanatçılar Yılmaz Morgül ile Hilal Özdemir de destek verdi

Yaşam 31.05.2021, 19:09 Burak ZİHNİ
İbrahim Konar engelleri kaldırdı

Engelsiz Yaşam Vakfı ile Kanal D Haber muhabiri İbrahim Konar “Sosyal Sorumluluk” alanında ortak bir çalışmaya imza attı. Bir süreden beri sosyal medya hesabından “Sosyal Medyadan Sosyal Hayata” adlı söyleşilerini gerçekleştiren Gazeteci İbrahim Konar bu söyleşilerde çeşitli alanlarda çalışan isimlerle ilgi çekici sohbetler gerçekleştiriyordu.

Söyleşilere katılan konukların yanı sıra söyleşileri sosyal medyadan takip eden takipçilerinin bağışlarıyla elde edilen gelir ise engelliler için engellerin ortadan kalkmasına vesile oldu. Elli adet tekerlekli sandalye satın alan İbrahim Konar, Engelsiz Yaşam Vakfı Başkanı Atilla Kaplakarslan ile işbirliği yaparak ihtiyaç sahiplerini belirlediler ve bugüne kadar Türkiye genelinde elli tekerlekli sandalye ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

Mesleğe yakışanı yaptı

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın Akatlar’da bulunan merkezinde bir tören basın toplantısı ile tekerlekli sandalyelerden bir bölümü Beykoz Engelliler Derneği başkanı Hasan Polat’a teslim edildi. Basın toplantısına ünlü sanatçı Yılmaz Morgül ile aynı zamanda Engelsiz Yaşam Vakfı İstanbul Anadolu Yakası Temsilcisi olan Hilal Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri de katıldılar. Yılmaz Morgül ve Hilal Özdemir yaptıkları konuşmalarda “Haberci İbrahim Konar örnek bir davranış gösterdi ve mesleğine yakışanı yaptı” dediler.

Ailemde engelliler var

Gazeteci İbrahim Konar kendisine destek veren Engelsiz Yaşam Vakfı’na teşekkür ederek “Benim de ailemde engelli olan bireyler var. Engellilerin içinde bulundukları zor şartları gayet iyi biliyorum. Sosyal medya hesabımdan yaptığım söyleşilerde rozet satın alarak katkı yapan katılımcılar ve söyleşi yaptığımız isimlerin bağışları ile bunu gerçekleştirdik. Bir gazeteci olarak engelli bireylere bir nebze de olsa faydalı olduğum için mutluyum” dedi.

İşte destek veren isimler

 1. Cihan Şahlan

 2. Nedim Şahin (Baruthane Pilavcısı)

 3. Mustafa Şapaloğlu

 4. Cihan Aktaş

 5. Adem Aktaş

 6. Rıdvan Kocaman

 7. Av.Mehmet İhsan Kalkan

 8. Ayla Sözüöz

 9. Elif Güveyler (Pilot)

 10. Zerrin Kara

 11. Şaban Palabıyık

 12. Pınar Erbaş (Show Haber Spikeri)

 13. Birol Uçan

 14. Mustafa Feralan

 15. Mehmet Mert (Gazete Damga Genel Yay. Yön)

 16. Fahrettin Uzun (Yönetmen)

17. Elif İstanbullu

18. Veysel Yıldız

19. Victoria İshakhanova (Saç Dedektifi - HDC Exclusive)

20. Beste Naz Süllü

21. Mehmet Yapar (Kırmızı Bisikletim - Sosyal Medya Platformu Kurucusu)

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138