İstanbul'da yaz havasına biraz mola... Yağmur ne zaman yağacak

İstanbul'da şu an 20 derece ve çok bulutlu. Son günlerdeki sıcak yaz günlerini andıran hava değişimine devam ediyor. Bu hafta da bu seyirde ilerleyecek. Meteoroloji İstanbul için yağmur uyarısında bulundu. Peki yağmur ne zaman yağacak? işte detaylar...

Yaşam 02.05.2018, 09:58
İstanbul'da yaz havasına biraz mola... Yağmur ne zaman yağacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük hatta saatlik olarak güncellediği Twitter hesabında İstanbul'a dair açıklamada bulunarak tüm yurtta yağmur yağacağını duyurdu. Hava sıcaklığının hafta sonuna kadar düşerek ilerleyeceği ve ardından yağışın başlayacağı açıklandı. Pazar günü 19 derece olarak tahmin edilen sıcaklıkla birlikte metropol kentte yağmur da başlayacak.

Meteoroloji’nin internet sitesinde ise şu bilgiler yer aldı:

Doğu Bölgelerimizde önümüzdeki bir hafta boyunca mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması bekleniyor

Yurdumuzun özellikle doğu bölgelerinde (Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Doğu Akdeniz’in iç kesimleri), yer seviyesinde sıcak hava ile atmosferin üst seviyelerinde soğuk hava bulunmasından dolayı meydana gelmesi beklenen ve halk arasında kırkikindi yağışları olarak isimlendirilen, öğleden sonraları görülecek mevzi sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklindeki kararsızlık yağışlarının etkili olacağı tahmin ediliyor.

meteoroloji istanbul yağmur

Pazar günü tüm yurtta yağış var
Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda doğu bölgelerimiz ile Karadeniz kıyı kesiminde biraz azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği, diğer yerlerde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor. Meteoroloji’de yer alan bilgilere göre İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirler de dahil olmak üzere yurdun neredeyse tamamında Pazar günüden itibaren gök gürültülü yağışlar etkili olacak.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?