İstanbul için Meteoroloji'den 3 saatlik sağanak uyarısı

Salı gününe son günlerden daha fazla yağmur belirtisiyle başlayan İstanbul'da beklenen açıklama geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahminlerine göre İstanbul'da sağanak yağmur yağacak. Peki İstanbul'da ne zaman ve saat kaçta yağmur yağacak. İşte detaylar ve 17 Nisan Salı hava durumu...

Yaşam 17.04.2018, 08:45 Burak ZİHNİ
İstanbul için Meteoroloji'den 3 saatlik sağanak uyarısı

Dışarıda olanlar, dışarı çıkmak isteyenler veya farklı nedenlerle açık havada bulunanlar için kritik 3 saat. Meteoroloji'deki tahminlere göre  İstanbul hava durumu bugünlük i yi olmayabilir. Çünkü 3 saatlik bir yağmur bekleniyor. 

Meteoroloji'den yapılan tahminlere göre, batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı ile Kocaeli, Bursa, Yalova ve Kütahya çevrelerinin hafif olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor. Genellikle güney ve güneybatı, kuzey kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. 

Yağmur kaçta yağacak?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün saatlik hava tahminlerine göre 09.00 - 12.00 saatleri arasında İstanbul'da sağanak yağış etkili olacak.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?