İstanbul mavi mi turuncu mu kırmızı mı? Koronavirüs risk haritası [Güncel]

Koronavirüs ile mücadele kapsamında bugün toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vakalarla ilgili olarak belirlenen renkler hakkında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, İstanbul'un renginin de değiştiğini duyurdu. Peki, İstanbul mavi mi turuncu mu kırmızı mı? Güncel koronavirüs risk haritası haberimizde yer alıyor.

Yaşam 29.03.2021, 19:55 29.03.2021, 20:10
İstanbul mavi mi turuncu mu kırmızı mı? Koronavirüs risk haritası [Güncel]

Günlük vakaların 30 bin civarına, vefatların ise 150'ye ulaşması sonrasında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı'nda toplandı. Toplantı 3.5 saat sürdü ve yoğunluklu gündem maddesi koronavirüstü. Alınan tedbirler ve bugünden itibaren yürürlüğe girecek yeni önlemlerle birlikte başlayacak sürece dair birçok soru yanıtını bekliyordu. Onlardan biri de İstanbul'un koronavirüs risk haritasındaki rengiydi. Erdoğan İstanbul hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Peki, İstanbul mavi mi turuncu mu kırmızı mı? Güncel koronavirüs risk haritası haberimizde yer alıyor.


İstanbul koronavirüs haritasında hangi renk?

Oluşturulan koronavirüs risk haritasında ilk olarak turuncu renkle yer alan İstanbul, son vakalarla birlikte kırmızıya dönüştü. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısı sonrasında konuşan Erdoğan, lokantaların sadece paket servis yapabileceğini, hafta sonunda sokağa çıkma yasağının uygulanacağını, kısıtlamanın her gün süreceğini ifade etti. Ayrıca toplu iftar da yok. Şu an toplam 58 il kırmızı renkte.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?