Özür yetmez istifa emelisin!

Ekonomiye özürlü bir çocuğa sahip aile benzetmesi yapan Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Murat Ferman'a bir tepki de Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir'den geldi. Ferman'ı istifaya davet eden Demir, "Sen kimsin ki özel çocuklara ve ailelerine hakaret ediyorsun sen otizmli bir ailenin neler yaşadığına şahit oldun mu?" diye sordu

Yaşam 09.05.2021, 08:32 Burak ZİHNİ
Özür yetmez istifa emelisin!

Ekotürk TV kanalında ekonomiyi değerlendirirken ekonomiye özürlü bir çocuğa sahip aile benzetmesi yaparak tüm özel gereksinimli evlada sahip aileleri inciten Beykent Üniversitesi Rektörü Prof. Murat Ferman’ı esefle kınadı. Enflasyon için, bu çirkin benzetmeyi yapan Rektör Murat Ferman gelen tepkilerin ardından özür diledi. Ferman açıklamasında, "Çok şikayet ediyoruz, geceleri bağırıp çağırıyor, huzur bırakmadı, komşularla tartışıyoruz diyoruz ama aslında çocukcağız hayatımızın bir parçası. Onun sayesinde özellikli yerlere girebiliyoruz, indirimli kartı alıyoruz, çocuk parası alıyoruz, hak etmediğimiz şeylere ulaşıyoruz diye konuşan Ferman , Enflasyon da böyle bir şey, enflasyonun suç ortağıyız" ifadelerini kullanmıştı.

Sen hiç şahit oldun mu?

Samyeli Engelsiz Yaşam ve Eğitim Derneği Başkanı Bahattin Demir, bu sözleriyle büyük bir gafa imza atan Beykent Üniversitesi Rektörü Murat Ferman’ı istifaya davet etti. Demir, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda Murat Ferman’a "Sen kimsin ki özel çocuklara ve ailelerine hakaret ediyorsun sen otizmli bir ailenin neler yaşadığına şahit oldun mu? Sen bir babanın feryadına belki yeri geldi isyanına tanıklık ettin mi? Sen bir annenin gözyaşlarını yüreğine akıttığına şahit oldun mu ki..." tepkisini gösterdi.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?