08.05.2018, 20:45

Yeni sisteme geçiş manifestosu

16 Nisan referandumu ile millet iradesinin kabul ettiği sistem değişikliğinin hayat bulacağı 24 haziran seçimleri için belirlenen yol haritası Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’da açıklandı.
Erdem, irade ve cesaret merkezli manifesto, Türkiye’nin yeniden diriliş manifestosu olarak tarihe yazıldı.
Tarihi manifestonun Türkiye’yi bu coğrafyada küresel güç yapacak bir vizyon çizmesi son derece önemlidir.
Enerjide dışa bağımlılığı azaltmak için başlayan sürecin devamlılığı,
İhracat içindeki yüksek teknolojili ürünlerin payının artırılması ve üretilen ürünlerdeki yerlilik payının artırılması özellikle de yerli otomobilin üretimi,
Yatırımların artırılması, bölgeler arasında gelir farklılıklarının azaltılması ve tüm bölgelerin ekonomiye katkı yapmaları ve verilen destek ve teşviklerin daha etkin olması için bu teşvik ve desteklerin bölgesel ve sektörel olarak öne çıkarılması,
yüksek faizler, enflasyon ve cari açık sorunun artık sorun olmaktan çıkarılması gerekliliği
dikkat çeken konulardı. Sayın Cumhurbaşkanımız bu manifesto ile milletle ahitleşmiştir.
Sayın Cumhurbaşkanımız; millete Türkiye muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkarma, Türkiye’yi küresel güç, öncü ülke,yapma sözü vermiştir.
Bundan böyle Türkiye adına yola çıkan, yönetime talip olan, milletin oylarını talep eden herkesin Sayın Cumhurbaşkanımızın manifestosunda dile getirdiği ruha ve iddiaya sahip olması gerekir. Erdem irade ve cesaretle her birey büyük Türkiye idealine katkı sunmalıdır.
Muhalefet partilerinin ya da muhalefet kanadında oluşturulan ittifakın da Türkiye’nin büyük şahlanış ve yeniden dirilişine katkı sunmak için siyaset üretmesi,hedef belirlemesi en azından milletin özgüvenini, iddiasını, vizyonunu anlamaya çalışması gerekir. 
Türkiye elbet büyüyecektir.

Yorumlar (0)