3 ilde korona alarmı! Mahalleler karantinaya alındı

Manisa, Adıyaman ve Maraş'ta birçok yerleşim yeri karantinaya alındı.

Yerel Haberler 11.02.2021, 16:12 Gül Sert
3 ilde korona alarmı! Mahalleler karantinaya alındı

Manisa, Adıyaman ve Maraş’ta görülen pozitif vakalar nedeniyle birçok ev ve mahalle karantina altına alındı.

MANİSA

Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında bir mahallede karantina uygulaması başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, ilçeye bağlı Gökçukur Mahallesi için Covid-19 vakaların artması nedeniyle, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca karantina kararı verildi. Karantinanın 10 gün boyunca uygulanacağı mahallenin giriş ve çıkışları da jandarma ekipleri tarafından kontrol altına aldı.

ADIYAMAN

Adıyaman'da koronavirüs tedbirleri kapsamında 39 evde karantina uygulaması başlatıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kent merkezinde bazı kişilerin Covid-19 test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni karar aldı.

Bu kapsamda, farklı mahallelerdeki 39 evde karantina uygulanmasına karar verildi.

MARAŞ

Maraş’ta 4 kişide görülen mutasyonlu virüs nedeniyle 550 haneli mahalle karantinaya alındı.

Kente İngiltere’den Pazarcık ilçesi Karahöyük Mahallesi'ndeki babalarının taziyesine gelen 2 ailenin mutasyonlu virüsü mahalleye bulaştırmasının ardından, komşu mahalleden taziyeye gelen Dulkadiroğlu ilçesi Maksutuşağı Mahallesi sakinleri de virüsü mahallelerine taşıdı. Şimdi de Göksun ilçesine bağlı Bozhöyük Mahallesi'nde mutasyonlu virüs görüldü.

550 hanelik mahalle, Göksun Kaymakamlığı tarafından 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu gereği ikinci bir emre kadar karantinaya alındı. Giriş ve çıkışlar jandarma tarafından tutulan mahallede 30 pozitif vakanın yanı sıra, 54 temaslı hasta yer alıyor. Mahallede 4 kişide mutasyonlu virüs tespit edilirken, mutasyonun yurt dışı kaynaklı olduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)