Abdi İpekçi İlkokulu'nda tahliye sona erdi

Silivri'deki deprem sonrasında meydana gelen hasarla birlikte tahliye kararı verilen Abdi İpekçi İlkokulu'nda tahliye sona erdi. Peki okulda öğrenim gören öğrenciler nerede ders yapacak?

Yerel Haberler 09.10.2019, 11:57
Abdi İpekçi İlkokulu'nda tahliye sona erdi

Abdi İpekçi İlkokulu'nun tahliye kararıyla boşaltılmaya başlanmasının ardından dün tüm işlemler sona erdi ve masa, sıra ve yazı tahtaları öğrenim görecekleri yeni okula taşındı.


İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Silivri’de meydana gelen depremin ardından 5 ilçede bulunan 6 okul binasının inceleme yapılması için boşaltılacağını açıklamıştı. Bu okullardan biri olan Haznedar Mahallesinde bulunan Abdi İpekçi İlkokulu'nda eğitim dün saat 17.45 itibariyle sona erdi.  Okulda eğitim gören 1520 öğrencinin ise Güngören’de bulunan Fuat Sezgin Ortaokulu ve Halil İnalcık Anadolu Lisesi’nde  pazartesi günü eğitime başlayacağı öğrenildi. Bugün ise sabah saatlerinde Abdi İpekçi İlkokulunda iki bloktaki 25 derslikte bulunan sıra, masa ve yazı tahtaları görevliler eşliğinde kamyonlara yüklenerek öğrencilerin eğitim göreceği okullara götürüldü. DHA


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?