Açılışlar devam edecek

Piri Reis Cami'nin açılışında konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, “Önümüzdeki dönemde 20-25 yerde açılış yapacağız. 13 tane de temel atma törenimiz olacak” diyerek çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Yerel Haberler 26.05.2018, 08:03 Burak ZİHNİ
Açılışlar devam edecek

Esenyurt Belediyesi tarafından Piri Reis Mahallesi’nde yaptırılan Piri Reis Camii ibadete açıldı. Açılışa, Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci, Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Yasir Çelik ve vatandaşlar katıldı.
Açılışta bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alatepe, “İlçemizde açılışı yapılacak, temel atılacak daha çok yer var. Önümüzdeki dönemde 20-25 yerde açılış yapacağız. 13 tane de temel atma törenimiz olacak. Açılış ve temel atma törenlerimiz oldukça sıklaştı ve hizmetlerimizin önemli bir parçası oldu. Bu yatırımları oldukça önemsiyoruz” dedi.


10 okul hizmete girecek
Esenyurt’ta 10’a yakın caminin yakında ibadete açılacağını ifade eden Alatepe, bunların vatandaşların talebi üzerine yapıldığını belirterek “Biz cami yapımını da önemsiyoruz ama okul inşa etmeyi daha önemli buluyoruz. Yeni okul yapımı için bütün gayretimizi gösteriyoruz. İlçede 10 civarında okul önümüzdeki dönemde hizmete girecektir” diye konuştu. Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci de yaptığı konuşmada bir çok yerde hizmet verdiğini fakat Esenyurt kadar yatırım yapılan, açılış ve temel atma töreninin yapıldığı bir yer görmediğini söyledi. BARIŞ KIŞ

Yorumlar (0)