Adıyaman Kaymakamı Necdet Uçar'dan korona uyarısı: Tehlike devam ediyor

Adıyaman'ın Çelikhan Kaymakamı Necdet Uçar, vatandaşları koronavirüs salgını konusunda uyardı. Koronavirüs tehlikesinin ilçede devam ettiğini belirten Uçar, vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda uyardı.

Yerel Haberler 11.08.2020, 17:22 Gazete Damga
Adıyaman Kaymakamı Necdet Uçar'dan korona uyarısı: Tehlike devam ediyor

Adıyaman'ın Çelikhan Kaymakamı Necdet Uçar, kentte pozitif vakaların artış gösterdiğini ve vatandaşların koronavirüs tedbirleri konusunda daha dikkatli olması gerektiğini belirterek, "Koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir" diye konuştu.Koronavirüs salgını dolayısıyla pozitif vakaların artış gösterdiği Adıyaman'da, vatandaşların daha dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunan Kaymakam Uçar, "Koronavirüs olayının oluşturduğu büyük tehlike ülkemizde ve ilçemizde devam etmektedir. Lütfen, mümkün olduğunca evde kalmaya özen gösterelim. Yaşlılarımızı ve çocuklarımızı belli bir süre dışarı çıkarmayalım.

Dışarı çıkmak zorunda kalırsak maske, fiziki mesafe ve hijyen kurallarına harfiyen uyalım. Herhangi bir hastalığımız varsa kesinlikle dışarı çıkmayalım. Düğün, nişan, nikah gibi etkinliklere taziye gibi ziyaretlere gitmeyelim. Ne şekilde olursa olsun yiyecek içecek ikramı almamaya ikram etmemeye dikkat edelim. Koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değildir" diye konuştu.


Yorumlar (0)