Ağaçlara çıktılar

Rize'nin İkizdere ilçesi İşkencedere Vadisi'nde açılacak olan taş ocağına karşı mücadele eden köylülere bu sabah jandarma müdahale etti. Köylüler ağaçlara çıkarak eylemlerine devam ederken, aşağıda kalanlar gözaltına alındı.

Yerel Haberler 02.05.2021, 07:26 Burak ZİHNİ
Ağaçlara çıktılar

İşkencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat tarafından yapılacak olan taş ocağına karşı mücadele eden köylüler, çalışma yapılan bölgeye giderek eylemlerine devam etti. Köylülere CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve Rize İl Başkanı Saltuk Deniz de destek verdi. Jandarma iş makinesinin çalışmasına izin vermeyen köylüleri zorla alandan çıkardı.

Herkes sesimizi duysun

Jandarmanın müdahalesinden ardından köylülerin bir kısmı orman içerisine giderken, bazılar da ağaçlara çıkarak mücadeleye devam etti. Ancak ağaca çıkamayıp aşağıda kalan vatandaşlar ise gözaltına alındı. İDEF sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada gözaltı sayısının beşten fazla olduğunu duyurdu. Vatandaşlar sosyal medya hesaplarından “Herkes sesimizi duysun bize destek olsun” diye çağrı da bulundu.

Benim ağacımı kesemezsin

Müdahalenin ardından ağaçlara çıkan bir kadın, ağaçtan inmeleri için kendilerini uyaran jandarmaya seslenerek, “Ben ağaçtayken nasıl kesecek. Komutan! Komutan! Cevap ver! Ben buradayken nasıl kesecek? Hayır inmiyorum. Ben buradayken benim ağacımı kesemezsin, tamam mı?” diye haykırdı. Köylülerden Asuman Fazlıoğlu ise, alandan zorla çıkarıldıklarını söyledi. Müdahalenin ardından iş makineleri tekrar çalışmaya başladı.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?