Alatepe'ye istifa çağrısı

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'nin tartışmalı sözleri ile ilgili bir açıklama yapan İYİ Parti Esenyurt İlçe Başkanı Birol Efendioğlu, “Bu söylevler dinimizi siyasete alet etmek kadar Esenyurt halkına da yapılmış son derece büyük bir saygısızlıktır. Esenyurt belediye başkanının ve bağlı olduğu parti yönetiminin bu hatayı kabullenip, Esenyurt halkından özür dilemesini ve belediye başkanının derhal istifa etmesini istiyoruz” dedi

Yerel Haberler 05.04.2018, 08:23 Burak ZİHNİ
Alatepe'ye istifa çağrısı

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'nin, “Erdoğan'ın ömründe eğer bir sıkıntı olacaksa, alsın benim ömrümden koysun ömrüne gıkım çıkarsa adiyim. Bizim ona çok ihtiyacımız var, ümmetin ona çok ihtiyacı var, Esenyurt'un Tayyip Erdoğan'a çok ihtiyacı var. Esenyurt'un hiçbirimize ihtiyacı yok ama Tayyip Erdoğan'a ihtiyacı var. Niye var? Burayı kaybedersek Kudüs'ü kaybederiz hiçbir yeri kaybetmeyiz, İslam'ı kaybederiz, Mekke'yi kaybederiz. Onun için ona ihtiyacımız var” sözlerine bir tepki de İYİ Parti'den geldi. İYİ Parti Esenyurt İlçe Başkanı Birol Efendioğlu, “Bu sözler, Esenyurt gibi kültürel bakımdan farklı zenginliklere sahip bir ilçe için son derece haddini aşan bir açıklama olmuştur” dedi.
 

Psikolojisini bozdu


“Esenyurt ile Mekke'yi kıyaslamak ya cehalet ya da basit bir bezirganlıktır” diyen Birol Efendioğlu, “Belediye başkanlarının görevi özetle halkının temel ihtiyaçlarını gözetmek ve ilçede huzuru sağlamaktır. Bu açıklama sayın başkanın görev bilincinde olmadığını göstermektedir. Yaklaşan yerey seçimlerde tekrar aday olmak amacıyla partisine ve genel başkanına şirin görünmek için İslam'ın kutsal mekânı ile benzetmeler yapmak bir belediye başkanının kamuoyu önünde bu derece ağır hatalar yapmasına neden olmamalıdır. Mevcut iktidarın ülke genelinde ve Esenyurt'taki kan kaybedişi, İYİ Parti'nin Esenyurt halkından gördüğü teveccüh ile yükselen trendi sayın Ali Murat Alatepe'yi çok olumsuz etkileyerek psikolojisini bozduğu görülmektedir. Kendisine tez zamanda sağlıklar dileriz” diye konuştu.

Bu hata kabullenilmeli


Ali Murat Alatepe'yi istifaya davet eden Efendioğlu sözlerini şöyle bitirdi, “Biz İYİ Parti olarak ülkemizin getirildiği bu noktada; ayrıştırıcı ve bölücü siyaset tarzının artık bir tarafa bırakılmasını, siyasi partilerin birer hasım değil, aksine ülkemiz ve yaşadığımız semtler için birer hizmet aracı olduğunu düşünüyoruz.  Bu söylevler dinimizi siyasete alet etmek kadar Esenyurt halkına da yapılmış son derece büyük bir saygısızlıktır. Esenyurt belediye başkanının ve bağlı olduğu parti yönetiminin bu hatayı kabullenip, Esenyurt halkından özür dilemesini ve belediye başkanının derhal istifa etmesini istiyoruz.

Yorumlar (0)
banner138
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?