Ali Murat Alatepe'nin makam aracına saldırı

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'nin makam aracına taşlı saldırı gerçekleştirildi. Alatepe camide iken gerçekleşen olay sonrasında saldırgan yakalandı, üzerinden mermi ve bıçak çıktı

Yerel Haberler 23.11.2018, 13:57 24.11.2018, 07:26 Burak ZİHNİ
Ali Murat Alatepe'nin makam aracına saldırı

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, cuma namazını kılmak için camiye girdikten sonra seyyar satıcı olduğu belirtilen bir kişi bordür taşları ile makam aracına saldırdı. Gözaltına alınan saldırgan Nedip D.'nin (44) üzerinden bıçak çıktığı öğrenildi. Namaz sonrası konuşan Alatepe, "Şimdi arkadaşlarımız söyledi. Bir sıkıntı yok. Veren Allah, alan Allah, rabbimiz saklasın. Hiçbir sıkıntımız yok. O kardeşimizi de seviyoruz” dedi.

ESENYURT’TA SEYYAR SATIŞ BİTTİ
Saldırganı kast ederek, "O kardeşimize ücretsiz tahta tahsis ettik" diyen Alatepe, "Yardım edeceğimizi söyledik. Bunların muhtemelen madde satanlarla da bağlantısı var. Esenyurt'ta seyyar satış bitti. Biz vergi veren esnafı seviyoruz. Burada seyyar satış olmayacak. Biz seyyar satıcılara kapalı pazarımızın birini ücretsiz tahsis ettik. O zaman altında bir şey anlıyorum” ifadelerini kullandı.

 

Ali Murat Alatepe kimdir?

Ali Murat Alatepe, 1966 Erzurum merkez doğumlu. Eğitimini Erzurum ve Ankara da çeşitli okul, kişisel gelişim ve dil kursları ile birlikte sürdürdü. Toplum ve Halkla ilişkilere yönelik kişisel eğitimlere devam etmekte. Siyaset Akademisi 3. dönem mezunu.

Alatepe, evli ve 3 çocuğu var. Kızılay Kurucu Bşk. Yrd., Kaymakamlık Mütevelli Heyet Üyeliği, İlim Yayma Cemiyeti Denetleme Kur. Bşk., Kent Konseyi Yürütme Kr. Üyeliği ve Genclik meclisi Başkanlığı, Erzurum dernekler birliği siyasi Koordinatörlüğü ve Kıraç spor Kulübü Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Ak Parti'de belde başkan yardımcılığı , Halkla İlişkiler ve Seçim İşleri Birim Başkanlığı, 2007 Genel Seçimleri ve referandumların da S.K.M. Başkanlığı görevlerini, ayrıca Esenyurt-Kıraç birleşmesi sonucunda 2009 yerel, 2010 -2012 referandumları ve 2011 genel 2014 yerel seçimlerinde SKM başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2009 Yerel secimlerinde Esenyurt Belediye meclis Üyesi seçildi, 2011-2014 arası Belediye encümeni ayrıca 5 yıl plan Bütçe ve Spor Komisyonu üyeliği yaptı. 2012 yılından beri Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun Siteler ve Toplu konutlardan sorumlu Danışmanlığını yapmakla birlikte, 2014 yerel secimlerinde Tekrar Esenyurt - İBB meclis Üyesi seçildi.

Yorumlar (0)