Altunizade metrobüs durağında yine izdiham

Dün sabah saatlerinde binlerce vatandaşın kuyruk oluşturduğu Altunizade metrobüs durağında bugün de aynı görüntüler oluştu.

Yerel Haberler 02.10.2019, 10:41 Burak ZİHNİ
Altunizade metrobüs durağında yine izdiham

Altunizade metrobüs durağında hafta başından beri aşırı yoğunluk yaşanıyor. Sabah saatlerinde işe gitmek için metrobüs hattını kullanmak isteyenler, Altunizade'deki üst geçitte ve metro çıkışlarında uzun kuyruklar oluşturuyor. Metrobüs durağında ise adeta insan seli yaşanıyor. Vatandaşlar hem metrobüse binmek için hem de turnikelerden geçmek için sıra beklemek zorunda kalıyor.  Altunizade metrobüs durağında aynı manzara hafta başından beri yaşanıyor.

İşten önce stres var
Bugün de benzer görüntüler vardı. Her gün metrobüsü kullandığını söyleyen Ayten Odabaşı, “Her sabah bu yoğunluk var. Her sabah bu yoğunlukla işe gidiyoruz. İnsanların sakin olmasını istiyorlar. İşe başlamadan strese giriyoruz. Resmen bu şeklide herkesle akraba oluyoruz" diye konuştu.

Asıl köprü metrobüs
Süleyman Çoban da “Her sabah bu yoğunluğu çekiyoruz. Söylenecek hiçbir şey yok. İnsanlar Boğaz köprüsünü geçmeden önce metrobüs köprüsünü geçmesi gerekiyor" diye konuştu.

İBB açıklamıştı
İstanbul  Büyükşehir Belediye Başkanlığı (İBB)  Sözcüsü Murat Ongun'dan dün Altunizade metrobüs durağında yaşanan yoğunluğun artan metro seferleri yüzünden olduğunu açıklamıştı.  Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklama yapan Ongun, “Değerli İstanbullular; artan metro seferleri yüzünden özellikle Altunizade metrobüs durağında sabahları yaşanan yoğunluk nedeniyle özür dileriz. Yarın sabah itibariyle her metro seferi için Söğütlüçeşme'den 3 boş metrobüs Altunizade durağına gönderilecektir" ifadelerini kullanmıştı. DHA

Yorumlar (1)
C KARA 2 yıl önce
her şey cok güzel oluyo ekrem abi
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?