Ankara’dan başlayan iyilik hareketi Lüleburgaz’a sıçradı: YKS sınav ücreti ödenecek

Mansur Yavaş başkanlığındaki Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ihtiyacı olan ve sınava girecek olan öğrencilerin YKS sınav ücretlerini karşılayacağını açıklamasının ardından, Lüleburgaz Belediyesi de aynı uygulamayı devreye sokmaya karar verdi

Yerel Haberler 10.02.2021, 00:24
Ankara’dan başlayan iyilik hareketi Lüleburgaz’a sıçradı: YKS sınav ücreti ödenecek

Korona virüs salgınında gerçekleştirdiği destek paketleri ve yardımlarla hemen hemen her alanda vatandaşının yanında yer alan Lüleburgaz Belediyesi önemli bir karara daha imza attı. Belediye, bu kapsamda korona virüs salgını nedeniyle zor günler geçiren, ihtiyaç sahibi ailelerin evlatlarının YKS ücretlerini ödeme kararı aldı.

Lüleburgaz Belediyesi Lüleburgaz’da ikamet eden, sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının üniversite sınavına girecek çocuklarının Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınav başvuru ücretini karşılama kararı aldı. Karar kamuoyu tarafından memnuniyetle karşılanırken, söz konusu ailelerin Lüleburgaz Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne başvurması yeterli olacak.

KİMLER FAYDALANABİLİR?

Lüleburgaz Belediyesi’nin gerçekleştirdiği destekten Lüleburgaz’da ikamet eden, sosyal yardım alan ailelerin ve pandemi salgını nedeniyle kapanan sektör çalışanlarının üniversite sınavına girecek çocukları faydalanabilecek. Çocukların sınav başvuru ücretlerini Lüleburgaz Belediyesi karşılayacak.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?