Anneler bağımlılığa savaş açtı

Küçükçekmece’de kadınlara özel olarak açılan Sultan Kafe, bağımlılıkla mücadele için uğraşan Mahalle Anneleri'ni (MANNE) ağırladı.

Yerel Haberler 24.10.2018, 07:44 Burak ZİHNİ
Anneler bağımlılığa savaş açtı

Küçükçekmece Belediyesi ile Kaymakamlığı’nın ortaklaşa hayata geçirdiği Manne Projesi’nin (Mahelle Anneleri)  6’ncı ay kutlaması Sultan Kafe’ de yapıldı. Kutlamaya Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya’nın eşi Gülsüm Kaya ile Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in eşi Nilgün Karadeniz de katıldı.

884 anneye ulaşıldı

Projeye gönüllü bir şekilde özveriyle destek veren MANNE’lerin motivasyonlarını sürdürmek ve başarısını kutlamak amacıyla yapılan etkinlikte Gülsüm Kaya ve Nilgün Karadeniz, Mannelere kitap hediye ederek emekleri için teşekkür etti. Bağımlılık noktasında toplumsal farkındalık ve bilinçlendirme sağlamak amacı ile Küçükçekmece Belediyesi tarafından başlatılan MANNE Projesi, 6 ayda 884 anneye ulaşarak, toplumun bağımlılık hakkında farkındalığını 2 kat arttırdı. Proje yüzde 179 oranında başarı elde etti.

Toplumsal duyarlılık arttı
Hem kişisel hem toplumsal olarak daha büyük sorunlara yol açmadan bağımlılığa karşı tedbir almanın önemine değinen, Manne Proje Koordinatörü Sema Balık Okutan, “Duyarlılığı arttırmayı başardık” dedi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138