Avantajımızı iyi kullanamıyoruz

Tekirdağ'ın balıkçılık ve su ürünlerinde önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan Su Ürünleri Toptancı Hali, pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Yerel Haberler 12.03.2021, 18:57
Avantajımızı iyi kullanamıyoruz

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke ama bu avantajımızı çok iyi kullanamıyoruz" dedi
Törenin açılış konuşmasını Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu gerçekleştirdi. Alpaslan Kurtoğlu konuşmasında Su Ürünleri Toptancı Hali hakkında teknik bilgiler verdi. Genel Sekreter Yardımcısı Alpaslan Kurtoğlu'nun ardından kürsüye gelen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ise böylesi önemli bir yatırımı Süleymanpaşa'ya kazandırdığı için Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a teşekkür etti. 

610 km alt yapı yaptık

Cüneyt Yüksel'in ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Türkiye üç tarafı denizlerle çevrili bir ülke. Böylesine potansiyeli olan bir ülkede deniz ürünlerinin büyük yer tutması gerekir ancak herkesin bildiği gibi bu avantajımızı çok iyi kullanamıyoruz. Tekirdağ, hem Karadeniz'e hem de Marmara'ya kıyısı olan bir şehir. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu noktadan hareketle şehrimize Su Ürünleri Toptancı Hali'ni kazandırdık. Fakat öncelikle altyapıyı yenilememiz gerekiyordu. Bu kapsamda geçen dönem 610 km altyapı yaptık. Ayrıca Batı Atıksu Arıtma Tesisi ile kanalizasyonun denize dökülmesini önledik. Yakın zamanda hayata geçireceğimiz diğer atıksu arıtma tesisleri ile denizlerimizi tamamen temizlemiş olacağız. Su Ürünleri Toptancı Hali dışında hayvancılık alanında da önemli bir projeyi hayata geçirerek Türkiye'nin ikinci büyük et kombina tesisi olan Malkara Et Kombina Tesisini hizmete sunduk. Tarıma büyük destek vererek Süleymanpaşa Sebze Meyve Toptancı Hali'ni hizmete açtık. Su Ürünleri Toptancı Hali'mizi ihracat yapılan ve balıkçı kardeşlerimizin ürünlerini satabilecekleri bir alan haline getirmek için de çalışmalarımız devam ediyor. Tekirdağ her şeyin en iyisini hak ediyor. Tesisimizin balıkçı kardeşlerimize ve Tekirdağ'a hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

İlimize hayırlı olsun

Açılış töreninde konuşan Tekirdağ Milletvekili Dr. İlhami Özcan Aygun ise "Başta Kadir Başkanımız olmak üzere böylesi güzel bir tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tekirdağ'ın tüm ilçelerde gerçekleşen yatırımlarla birlikte daha da ileriye gittiğini göreceğiz. Şaraphane İskelesi'nin Su Ürünleri Toptancı Hali'ne entegre hale getirilmesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın daha yüksek bir refah düzeyinde yaşayacağı şehri birlikte inşa etmek bizim görevimizdir. Su Ürünleri Toptancı Hali'nin ilimize hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?