Avcılar iyi olacak

Avcılar iyi olacak
İYİ Parti Avcılar İlçe Başkanı Ayla Demir, düzenlemiş oldukları kahvaltılı toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. İYİ Parti'nin hedeflerine dair konuşan Demir, “Hem Türkiye'de hem de Avcılar'da ülkemiz için yola çıkmış bulunuyoruz. Türkiye'de, Avcılar'da iyi olacak” diye konuştu.

Avcılar'da kurulduğu günden bu yana ilk kez gazetecilerle bir araya gelen İYİ Parti Avcılar İlçe Teşkilatı, Van Kahvaltı Salonu'nda düzenlediği kahvaltılı toplantıyla kendisini basına tanıttı. İlçe Başkanı Ayla Demir ve ilçe yöneticilerinin yer aldığı toplantıda İYİ Parti'nin hedeflerine ilişkin önemli açıklamalar yapıldı. Öncelikli hedeflerinin ülkeye hizmet olduğunu anlatan Demir, bu bağlamda ilerleyebilmek için Avcılar'da da kendilerinin ciddi bir katkı sunacağının altını çizdi.

İftira yok yalan yok
İYİ Parti Avcılar İlçe Teşkilatı'nda yer alan herkesin kendisi gibi vatansever ve milliyetçi olduğunu kaydeden Demir, siyasal açıdan bir yere varabilmek adına asla hileye karışmayacaklarını da belirtti. Demir, “ İYİ Parti olarak Türkiye nin A Milli Takımı, A milli siyaset partisi olacağız.İftira yok, yalan yok, kandırmaca yok, başkalaştırmak yok. Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin dediği gibi bayram sofrasında buluşan büyük bir aile gibi Türkiye nin dört bir tarafını kucaklayan; iyiliği, doğruluğu, dürüstlüğü ilke edinen bir parti olacağız” dedi.

Ahlaki çöküntü yaşanıyor
Türkiye'deki gündeme dair konuşan Demir ülkede ciddi bir ahlaki çöküntü olduğunu savundu. Demir, “Toplumun ahlak çöküşü hat safhadadır. Diyanet bile 9 yaşındaki bir kız çocuğunun evlenip çocuk yapabileceği hakkında fetva verebilmektedir. Başka bir din adamı anne ile evlenebileceğini  söylemektedir. Kadın ölümleri, çocuk tecavüzleri bu iktidar döneminde yüzde 400-500 artmıştır.Biz toplum ahlakını yeniden tesis edeceğiz. Birbirimizin haklarına saygı göstereceğiz. Kadınlarımızı evden çıkarıp özgür, çalışan, düşünen, kendi ayakları üzerinde duran bireyler yapacağız. Bunu yaparken kadının annelik ve eş olma bilincini de bilimsel olarak arttıracağız. Bir erkek eğitilirse bir kişi,bir kadın eğitilirse bir toplum eğitir. Çünkü anne çocuklarını da eğitir. Erkekler ile kadınlar arasındaki rekabeti kaldırıp, birlikte büyüyüp gelişeceğiz. Her konuda eşit olacağız” ifadelerini kullandı.

AK Parti karşıtı olan yaftalanıyor
İç siyaset içinde eleştirilerde bulunan Demir, AK Parti karşıtı olan herkese 'terörist' iması yapıldığı iddiasında bulundu. Demir şu ifadeleri kullandı; “Hükümetin asli görevi olan her şey enkaza dönüşmüştür. Adaletin terazisi iktidar partisi yönünde tartmaya başlamıştır. Adalet; bir ülkenin temelidir. Temel sarsılınca üzerindeki her şey sallanır. Maalesef eğitim sistemimiz milli olmaktan çıkmış; her gelen bakan kendi fikirlerine göre bir eğitim sistemi oluşturmuştur. Aynı partinin bakanları olmalarına rağmen birbirlerinin yaptıklarını beğenmeyip yeni bir sistem getirmiştir. Eğitim adeta yap-boz tahtasına dönmüştür. Dış barış da bu enkazdan payına düşeni almıştır. Gücümüz yetene askerle saldırıyoruz,yetmeyene eeyyy diyerek korkutmaya çalışıyoruz, kimisine ise hiç ses çıkarmıyoruz. Ege’deki adalarımızı gasp eden Yunanistan gibi. İçeri de ise durum daha da vahimdir. Ya bizdensiniz ya terörist, eğer AKP’ye karşı iseniz fetöcü, terörist olarak yaftalanıyorsunuz. Güney Doğu’daki illerimiz barış süreci altında silah deposu olmasına göz yumulmuş, daha sonra bu silahları temizlemek için yüzlerce şehit verilmiş, Güney Doğu illerimiz harabeye dönmüştür. Buradaki halk evini, işini, huzurunu kaybetmiştir.”

Avcılar’ın sorunlarından bahsetti
Sadece Türkiye'ye değil Avcılar'a da iyilik getireceklerini belirten Ayla Demir, Avcılar'daki sorunlardan da bahsederek isim vermeden Belediye Başkanı Handan Toprak'ı eleştirdi. Demir, “Binalar deprem yönetmeliğine uygun yapılmamış 17 Ağustos 1999 depreminde orta hasar görmüş binalar az hasarlı olarak gösterilmiş aileler halen bu binalarda yaşamaktadır. İlçemizdeki yabancı uyruklu halkın son yıllarda oldukça artmış olması;beraberinde sağlık, toplumsal güven ortamının bozulmasına,kiraların artmasına yol açmıştır.Ucuz işgücü oldukları için işsizliği de artırmıştır. Ayrıca bir de; trafik ve park sorunu var .Betonlaşma artmış altyapı yetersizdir. Yollar artık bu yükü kaldırmamaktadır” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.