BAGİMDER 5 yaşında

Bağcılar İmam Hatip Okulları Mezun ve Mensupları Derneği'nin (BAGİMDER) öğrenci, öğretmen, veli, eski ve yeni üyelerin katıldığı görkemli bir etkinlikle 5'inci yılına girdi. Kendisi de imam hatipli olan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Buralara kolay gelmedik. Ülkesine, ezanına ve bayrağına hiçbir yanlışı olmayan bu nesil ‘Ya sabır’ dedi ve Rabbim bizlere bu günleri gösterdi” diye konuştu.

Yerel Haberler 01.01.2019, 07:25 Burak ZİHNİ
BAGİMDER 5 yaşında

BAGİMDER’in (Bağcılar İmam Hatip Okulları Mezun ve Mensupları Derneği) kuruluşunun 5. yılı nedeniyle Bağcılar Göztepe Spor Kompleksi’nde özel bir program düzenlendi. Enes Gökalp isimli öğrencinin Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan İlçe Kaymakamı Mustafa Eldivan, “İmam hatip okulları sadece Milli Eğitim olarak değil kültürümüzün de çok önemli bir yerinde oldu. Geçmişte imam hatip okulları Anadolu’da dinini yaşamak isteyen, dinini öğrenmek isteyen ve Allah rızası için hizmet etmek isteyenlerin adresi olmuştur. İmam hatip okulları hedef olarak böyle başlayan okullardı. Ve zaman içinde sadece okumak için değil devletin idareci kadrolarında yapılacak bütün hizmetlerin de adresi olmuştur” dedi.

Yıllarca önümüz kesilmeye çalışıldı
Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise “Yıllardır imam hatip neslinin önünü kesme mücadelesinde en fazla darbe yiyenlerden biri de Bağcılar’dı. Yıllardır mücadele etmemize rağmen Bağcılar’da imam hatip okullarını açamamıştık. Bugün Bağcılar’da kendinden söz ettiren imam hatip okullarının olması bizleri mutlu ediyor. Buralara kolay gelmedik. Birileri geçmiş dönemlerde bu ülkenin önünü kesmek adına hep imam hatiplerle uğraştı. Ancak bugüne kadar ülkesine, ezanına ve bayrağına hiçbir yanlışı olmayan bu nesil ‘Ya sabır’ dedi ve Rabbim bizlere bu günleri gösterdi. Bugün Elhamdülillah ülkenin sınırlarını da aşarak ecdadın izinde dünya mazlumlarının sesi olma noktasında da tüm gücümüzle ilerlemeye devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Zulme uğramış mazlumlar
AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, “Ecdadın bıraktığı mirasın sorumluluğunu üstlenen, bu ülkede olanları kendine dert edinen ve bundan sonra emaneti taşıyacak olan bilincin adı imam hatipli olmaktır” derken İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da “İmam hatipli olmak ayrıcalıktır. İmam hatipli olmak bugün dünyanın her tarafında zulme uğramış mazlumların yanında olmaktır. Sizler bunun için imam hatiplisiniz” diye konuştu.

Sorumlu davranıyoruz
Programın ev sahipliğini yapan BAGİMDER Genel Başkanı Hasan Hüseyin Dönmez de şunları söyledi: “İmam hatipli olmak, dinimizin ve Peygamber efendimizin (S.A.V) sünnetini yaşamak ve Asım’ın nesli sorumluluğuyla davranmaktır. Ancak maalesef istikbal vaat eden, toplumun gönlünde tahtı kuran İmam Hatip Okullarının başarısı geçmişte bir takım çevreleri rahatsız etti. Bugün elde ettiğimiz kazanımlara kolay kavuşmadık. Rabbime hamd-ü senalar olsun. 5 yıl önce besmele ile açılışını yaptığımız BAGİMDER’in çok büyük mesafe almasına şahitlik ettik ve etmeye devam ediyoruz. İmam hatipliler olarak Kur’an ve sünnete uygun yaşamanın ve vazifemizi hakkıyla ifa etmenin onurunu yaşıyoruz.”
 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138