Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'na saldırı

Bakırköy Belediyesi tarafından yapılan ve büyük tartışmalara yol açan Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri yıkımında bir işçi kafasına demir çarpmasıyla yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’na bazı kişiler sözlü saldırıda bulundu, kısa süreli bir arbede yaşandı

Yerel Haberler 12.12.2017, 08:06 Burak ZİHNİ
Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'na saldırı

Olay dün sabah saatlerinde yıkımın devam ettiği Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesisleri'nde yaşandı. Bakırköy Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde görevli Mustafa Yılmaz, yıkımın olduğu alanda toz kalkmaması için sulama yapıyordu. Bu sırada yıkım yapılan tesisten Yılmaz'ın başına demir düştü. Mustafa Yılmaz olay yerinde yaşamını yitirdi. Yılmaz'ın cansız bedeni polisin olay yerindeki incelemesinin ardından Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Olayın duyulmasının ardından Mustafa Yılmaz’ın mesai arkadaşlarından bazıları fenalaşırken Sedat Çağkır da tedavi altına alındı.

Suç duyurusunda bulunacağız
Haberi alır almaz olay yerine gelen Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu ile Bakırköy Spor Vakfı Sosyal Tesislerinin eski işletmecileri olduğu iddia edilen kişiler arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından açıklama yapan Bülent Kerimoğlu, "Hepimizi derinden sarsan iş kazasında hayatını kaybeden emekçi arkadaşımızın ailesine ve tüm mesai arkadaşlarına baş sağlığı diliyorum. Şahsıma yönelik sözlü saldırıda bulunarak provakatif bir eylem gerçekleştiren saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Ayrıca olayla ilgili ihmal olup olmadığıyla ilgili Belediyemiz ve Savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştır” dedi. 

Halkın vicdanına havale ediyorum
Hayatını kaybeden işçi Mustafa Yılmaz'ın ailesine başsağlığı dileyen Kerimoğlu, "Bugün 3194 sayılı İmar Kanunu 32. Maddesi çerçevesinde mahkeme kararı gereğince, kaçak bir yapının yıkımı sırasında hayatını kaybeden değerli emekçi arkadaşımız Mustafa Yılmaz'a Allah'tan rahmet kederli ailesine, sevenlerine ve Bakırköy Belediyesi çalışanlarına başsağlığı diliyorum. Ne yazık ki bugün, bu acımızı yaşarken, bir grubun hakaret ve tehditlerine maruz kaldık. Biz orada kaybettiğimiz çalışma arkadaşımızın derdinde iken, acımızı hafife alan, önemsemeyen kişileri önce Allah’a sonra halkın vicdanına havale ediyorum" ifadelerini kullandı.

Önlem alınmadı iddiası
Tesislerin işletmecisi Şerif Varan ise yıkım sırasında hiçbir önlem alınmadığını savunarak, "Bu işçinin ölümünden belediye başkanı sorumludur. Acele ettirdi ve bu işçi öldü. Hiçbir güvenlik önlemi bir baret bile yok işçilerin kafasında. Bakırköy'de ana avrat söverek arkadaşımız üzerine yürüdü" iddiasında bulundu. Bazı vatandaşlar ise belediye tarafından tedbir alınmadan yıkım yapıldığını savundu. Kameralara yansıyan arbade sırasında Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun kendisine tepki gösterenlere, 'Gel buraya gününü göstereyim' diye bağırdığı görüldü. 
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?