Başkan Alatepe öğrenci oldu

Başkan Alatepe öğrenci oldu
Esenyurt Üniversitesi öğrencisi Oğuzhan Özbinek, Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe'ye Twitter üzerinden gönderdiği mesajla üniversitesine davet etti. Sosyal medyadan yapılan bu çağrı ise belediye başkanını öğrenci sırasına oturttu.

esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin sosyal medya hesabından yaptığı "Emrinizdeyiz" açıklaması, İstanbul Esenyurt Üniversitesi öğrencisi Oğuzhan Özbinek’i harekete geçirdi. Özbinek, "Sayın Başkanım, emrinizdeyiz kelimesine istinaden sizleri Esenyurt Üniversitesi Siyaset Bilimleri 3’üncü sınıf öğrencileri ile derse girmeye davet ediyoruz" şeklinde çağrıda bulundu. Sosyal medya üzerinden gelen çağrıyı geri çevirmeyen Alatepe, öğrencilerle birlikte sıraya oturarak İngilizce dersine katıldı. Yoklama kâğıdını da imzalayan Alatepe, dersi dinleyerek öğrencilere de eşlik etti.

Daveti memnuniyetle karşıladı
Belediye Başkanı Alatepe'yi öğrenci sırasına oturtan mesajı gönderen Oğuzhan Özbinek, davetine icabet eden Alatepe’ye"Emir değil de estağfurullah sayın başkanım, benim sizden ricam var diye mesaj attım. Bir iki gün bir şey olmadı. Acaba silsem mi diye düşünürken sayın başkanın davetimizi memnuniyetle karşıladığını öğrendim" şeklinde konuştu.

Sizin hedefiniz 2053
Öğrencilere hitap eden Başkan Alatepe, ülke hedeflerine katkıda bulunmaları için çok çalışma ve kendilerini geliştirme çağrısında bulundu. Gençlerden beklentinin yüksek olduğunu dile getiren Alatepe, "Gençlerin bizim yaş ortalamamızı düşürmekle beraber akıl ortalamamızı yükselttikleri kanaatindeyim. Sizler bir yerlere geleceksiniz ki bizler de bir yerlerde olalım. Sürecin tıkanmaması lazım. Bizim öyle yada böyle 2023'e adım atmamız lazım. Sizin yaşlarınızdayken benim bir hedefim yoktu. Yıl olarak bir hedefim yoktu. Şu anda bakıyorum 2023 benim hedefim. 2053 sizin hedefiniz. 2071'de sizin çocuklarınızın, benim torunlarımın hedefi oldu. Düzen değişti, ortada hedeflerimiz var. Bunları da çalışmadan tutturmamız mümkün değil. Çok çalışmalıyız ve yanına bir şeyler ekleyerek yapabiliriz. Beklentinin yüksekliği de buradan geliyor" açıklamasını yaptı.

Burs çalışması yapıyoruz
Esenyurt ilçesinde yürütülen projeleri de anlatan Alatepe, öğrencilere burs verilmesi için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Kanuni engeller nedeniyle belediyenin öğrencilere burs verme imkanının olmadığını belirten Alatepe, işadamları ve sivil toplum örgütleri vasıtasıyla ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlanacağını söyledi. Başkan Alatepe, dersin sona ermesinin ardından öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. DHA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.