Başkanlardan ses seda yok

Başkanlardan ses seda yok
İstanbul'daki köklü değişikliğin yankıları sürerken görevden alınan 25 ilçe başkanının birçoğu sessizliğe büründü. 25 ilçe başkanından sadece 5'i açıklama yaparak değişim sürecini değerlendirdi

İlçe teşkilatlarında yapılan değişikliğin ardından gözler görevden alınan ilçe başkanlarına çevrildi. Görevden alınan 25 ilçe başkanından sadece 5'inin açıklama yaptığı görülürken diğer 20 ilçe başkanı sessizliğini koruyor. Diğer bir yandan kongre öncesinde adaylık yarışı da kızışmış durumda. Özellikle değişikliğe gidilen ilçelerde ilçe başkanlığına talip olanlar derinden bir çalışma yürütüyor. Görevden alınmasına rağmen belediye başkan adaylığını düşünen ilçe başkanları ise haleflerinin kendilerine yakın isimlerden olması için gayret sarf ediyor.

Şahin Pirdal: Yolumuza devam edeceğiz
AK Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Şahin Pirdal da 4 yıldan beri ilçe başkanlığı yaptığını     belirterek, "Öncelikle; 4 yıl önce, bu ulvi ve onurlu göreve atanırken şahsımı ilçe başkanlığına layık gören partime, parti yöneticilerimize ve teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum" dedi. Oluşacak yeni yönetim ve teşkilat kadrosuyla partinin bayrağının daha yukarılara taşınacağını belirten Pirdal, "İnancımız tamdır ki; Ümmetin umudu, Cumhurun Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, partimiz daha büyük başarılara ulaşacaktır. Biz ulvi bir davanın gönüllü hamallığına talibiz. Sonunda, ne rütbe ne de mal olmadığını bilerek aynı anlayış ve şuurla inşallah yolumuza devam edeceğiz" diye konuştu.

İlker Gürbüz: Belediye başkan aday adayı olacağım
Değişikliğe gidilen ilçelerden Büyükçekmece'de önceki akşam veda toplantısı yapıldı. Yapılan toplantının ardından açıklama yapan İlçe Başkanı İlker Gürbüz 2019 yerel seçimlerine yönelik önemli mesajlar verdi. Büyükçekmece Belediye Başkan adaylığını düşündüğünü bu nedenle değişiklik kararının alındığını savunan Gürbüz, "Kuruluşundan itibaren İl Yönetim Kurulu üyeliği, İlçe Başkanlığı, Belediye Başkan adaylığı gibi önemli görevleri şahsımıza tevdi eden partimiz, yaklaşan 2019 yerel seçim sürecine kısa bir süre kalması ve Belediye Başkan aday adaylığını düşünmemiz sebebiyle 6. olağan kongremizde yeni bir dava arkadaşımız ile yola devam etme kararı alınmıştır" açıklamasını yaptı.

Rıfat Kutlu: Yenilenme süreci partimize yarayacak
Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu da alınan kararın ardından açıklama yaparak, değişikliğin partisini daha da güçlendireceğini söyledi. 16 yıldan beri AK Parti'de görev yaptığını belirten Kutlu, "Şahsıma 5 yıl gençlik kolları başkanlığı, 2 yıl teşkilat başkanlığı, Silivri Belediye meclis üyeliği, İBB meclis üyeliği ve 2,5 yıldır da Ak Parti Silivri İlçe Başkanlığı görevlerini tevdi eden partimiz, yapılan istişareler sonucu 6. olağan kongremizde yeni bir isimle yola devam etme kararı almıştır. İnanıyorum ki oluşacak yenilenme süreci ile birlikte partimizin bayrağı daha yukarılara taşınacaktır. Bir ilçede verilebilecek bütün siyasi görevlere şahsımı layık gören partime ve teşkilat mensuplarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Bu vesile ile istişareler sonucu karşılıklı olarak alınan kararın; şahsıma, teşkilatımıza, partimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

İsa Mesih Şahin ve Halit Hızır: Siyasi büyüklerimiz böyle bir karar almış
Kongrede aday olmasının önüne geçilen  Kadıköy İlçe Başkanı İsa Mesih Şahin, "Olan da hayır vardır" yorumunu yaptı. "Siyasi büyüklerimizle yapılan istişareler sonucunda kongremizde İlçe Başkanlığı görevine devam etmeme kararı almış bulunuyoruz" diyen Şahin, "Sürecin Kadıköy ve partimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İster görevimiz olsun, ister olmasın; insanlığın umudu AK Partimiz'in güçlü olması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır ise "Makam ve mevkiler geçicidir, hangi görevde olursak olalım aslolan bu aziz millete hizmet etmektir" diyerek, "Baki kalan gök kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Beraber yürüdük biz bu yollarda" şeklinde bir veda mesajı paylaştı. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.