Bilecik’te bir köy ve Kayseri’de bir mahalleye korona karantinası

Bilecik’in 110 nüfuslu Elmabahçe köyü artan koronavirüs vakalarının ardından İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla ; Kayseri’nin ise Yeşilhisar ilçesindeki 856 nüfuslu Kayadibi Mahallesi, vaka sayısındaki artış nedeniyle süresiz karantinaya alındı.

Yerel Haberler 15.02.2021, 01:39 15.02.2021, 01:54
Bilecik’te bir köy ve Kayseri’de bir mahalleye korona karantinası

Bilecik İl Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Bilal Şentürk başkanlığında toplantı. Artan koronavirüs vakalarının ardından kurul merkeze bağlı Elmabahçe köyü için karantina kararı aldı. İkinci bir karar kadar verilen karantina kararının ardından Bilecik Jandarma Komutanlığı ekipleri köy giriş-çıkışlarını kapatarak kısıtladı. Kurul kararında, şu ifadeler yer aldı:

"İlimiz Merkeze bağlı Elmabahçe köyünde Covid-19 vakalarının birden fazla olması ve vakaların temaslı sayılarının çok olması sebebiyle Covid-19 enfeksiyonunun yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla 15 Şubat 2021 tarihinde ikinci bir emre kadar köy giriş ve çıkışlarının izine tabi olmak kaydıyla karantinaya alınmasına oy birliği ile karar verilmiştir.”


Karantinaya alınan köyde yaşayanların tüm ihtiyaçları Bilecik Valiliği koordinesindeki Vefa Sosyal Destek Grupları’nca karşılanacağı belirtildi.Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesindeki 856 nüfuslu Kayadibi Mahallesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında 10 gün süreyle karantina altına alındı. Yeşilhisar Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İlçe Hıfzıssıhha Kurulu'nun 14 Şubat 2021 saat 22.30'da yapmış olduğu toplantı neticesinde, ilçemize bağlı Kayadibi Mahallesinde artan Covid-19 vakaları nedeniyle tedbiren 15 Şubat 2021 saat 00.00'dan geçerli olmak üzere 10 gün boyunca karantinaya alınmasına karar verilmiştir. Mahalleye giriş çıkış yapılması yasak olup, vatandaşlarımızın temel gıda ihtiyaçları için gerekli tedbirler alınmıştır. Mahalledeki Kayadibi İlkokulu ve Ortaokulu 10 gün boyunca uzaktan eğitime devam edecektir. Halkımıza saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?