Bursa ve Kastamonu'da koronavirüs vakaları arttı

Diyarbakır, Kocaeli ve Konya'da yaşanan artışların ardından Kastamonu ve Bursa'da vaka sayılarında artış gözlemlendi. İki ilin valiliği de, vakaların artması nedeniyle vatandaşlara maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları konusunda uyarılarda bulundu.

Yerel Haberler 15.06.2020, 10:51
Bursa ve Kastamonu'da koronavirüs vakaları arttı

Kastamonu Valiliği, koronavirüs vakalarının son günlerde kent genelinde artması üzerine yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Para cezası kesilecek
İlimiz merkez ve ilçelerinde koronavirüs vakalarında son günlerde artış eğilimi göze çarpmaktadır. Ağız ve burunu kapatacak şekilde maske takılması ve sosyal mesafe kuralları ile işyerleri için geçerli düzenlemeler yürürlükte olup; bu kurallara uyulması salgının durdurulması açısından önem arz etmektedir.

Denetimle görevli kurumlar, denetimlerini çok daha yoğun bir şekilde yapmaları ve kurallara uymayanlara para cezası uygulamaları yönünde talimatlandırılmıştır. Kurallara uymayan kişi ve iş yerlerinin 155 ve 156 numaralı telefonlara ihbarının yapılması, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları ve koronavirüs salgının önlenmesi için maske, mesafe ve kişisel hijyen kurallarına uyulması önem arz etmektedir.

Hijyen, sosyal mesafe ve maske uyarısı
Bursa Valisi Yakup Canbolat da, artan koronavirüs vakalarının ardından şu uyarıda bulundu: Kıymetli Bursalılar, ilimizde günlük korona pozitif vakada artışlar yaşanıyor. Lütfen kurallara uyalım hijyene, sosyal mesafe kuralına, maske kullanımına mutlaka uyalım, uymayanları uyaralım.

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?