Büyükçekmece'ye dört yeni okul

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Büyükçekmece’ye son olarak 4 yeni okul kazandırdık. Her birinde çocuklarımızın eksiksiz eğitim alabilmeleri için tüm ayrıntıları düşündük. Tamamlanan okullarımızdan desteğimizi esirgemeyeceğiz" dedi.

Yerel Haberler 19.10.2018, 07:54 Burak ZİHNİ
Büyükçekmece'ye dört yeni okul

Ahmediye Mahallesi’nde yeni bir anaokulu yapıldı. Büyükçekmece Belediyesi işbirliğiyle hayırsever Akbalık Ailesi'nin yaptırdığı modern anaokulu hizmete girdi. Yeni eğitime açılan Ahmediye Mahallesi'ndeki Hamit - Beyaz Akbalık Anaokulu, hayırsever Akbalık Ailesi ve Dr. Hasan Akgün işbirliğiyle yaptırıldı. 400 metrekare alan üzerine inşa edilen anaokulunda 2 derslik, hobi odası, kütüphane, konferans salonu, yemekhane ve öğretmenler odası mevcut.

Desteğimizi esirgemeyeceğiz
Eğitimin kendisi için her zaman öncelik arz ettiğini kaydeden Başkan Akgün, "Büyükçekmece’ye son olarak 4 yeni okul kazandırdık. Her birinde çocuklarımızın eksiksiz eğitim alabilmeleri için tüm ayrıntıları düşündük. Tamamlanan okullarımızdan desteğimizi esirgemeyeceğiz. Eksiksiz bir eğitim - öğretim için tüm okullarımızın takipçisiyiz. Eğitime başlayan Ahmediye Mahallesi’nde Hamit - Beyaz Akbalık Anaokulu’nun ilçemiz için hayırlı olmasını diliyor, desteklerinden dolayı Akbalık ailesinde teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde konuştu.


Muhtarlar demokrasinin temel taşıdır
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Muhtarlık teşkilatının demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturduğunu belirterek, “Muhtarlarımız yerel demokrasinin temel taşlarıdır” ifadesini kullandı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 19 Ekim ''Muhtarlar Günü'' nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Mesajında, “Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde halkla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir” diyen Akgün, “Büyükçekmece’de de her zaman omuz omuza görev yaptığımız, bölgesinin sorunlarını bizimle paylaşarak hizmet anlamında önemli katkılar sağlayan muhtarlarımıza bu anlamlı gün vesilesiyle bir kez daha teşekkürü borç bilirim. Büyükçekmece Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de muhtarlarımızın daha iyi koşullarda halka hizmet verebilmeleri adına her türlü desteği vereceğiz. Türk demokrasi tarihinin ve yerel demokrasimizin temel taşı olan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, görevleri başında şehit olan muhtarlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, tüm muhtarlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” açıklamasını yaptı. 
 

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?