Çamuru süpürüyor

Silivri’nin merkez mahallelerinden biri olan Mimarsinan Mahallesi'nin yolları çamurdan geçilmiyor. Mahalle sakinleri belediyeye ateş püskürürken bir temizlik görevlisinin çamurlu sokaklarda elinde süpürgeyle yerleri süpürmeye çalışması görenleri şaşırtıyor.

Yerel Haberler 01.02.2018, 07:59 01.02.2018, 13:50 Burak ZİHNİ
Çamuru süpürüyor

SİLİVRİ Mimarsinan Mahallesi'nde tüm sokak ve caddelerin çamurlu olması mahalle sakinlerinmi çileden çıkardı. Çamurlu sokaklardan rahatça geçebilmek için ayaklarına poşet bağladıklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Dürdane Aydın; “Mahallemize güzel bir alt yapı çalışması yapıldı. Yalnız üst yapıyla ilgili doğru dürüst çalışma yok. Bir gün varlar, ikinci gün yok. Çamur içinde yüzer olduk. Çocuklarımızı kapı önüne çıkaramaz olduk. Her sokağa bir ekip koysalar, bizi de bu esaretten bu çamurdan kurtasalar. Yıl 2018 olmuş ama sanki 1998’de yaşıyor gibiyiz. İnsanlar mahallede ayaklarına poşet geçirip geziyor. Doğu’da bile böyle mahalle kalmamıştır.” dedi.

Çamur esaretinden kurtarın
“Bir de sanki bizimle dalga geçiyorlar gibi mahalleye hiç gelmeyen temizlik görevlileri şimdi gelip çamurlu sokakları temizlik yapmaya çalışıyorlar” diyen Aydın, “O temizlik görevlisine de yazık günah. Çamurdan geçilmeyen sokağı neresini temizleyecek ya da nasıl çöp toplayacak bu arkadaşlar” diyerek tepkisini dile getirdi. Mahalle halkının bir an önce çamur esaretinden kurtarılmasını isteyen Dürdane Aydın; “Bizler mahelle halkı olarak çok mağduruz. Silivri Belediyesi'nden rica ediyorum bizi bu çamurdan kurtarsın” dedi.  
FATMA SARIBIYIK YILDIRIM

silivri


silivri

silivri

silivri

silivri

Yorumlar (0)
banner147
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
banner138