Çatalca turizm kenti olacak

Çatalca'da bir dizi ziyaret gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, "Çatalca'da üretimi arttırmak, özellikle atalık tohumlardan elde edilen ürünlerin de oluşturacağı bir turizm sektörünü yaratmak için çalışmalar yapmalıyız" açıklamasını yaptı

Yerel Haberler 13.06.2019, 08:13
Çatalca turizm kenti olacak

Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner ve Çatalca Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’yi ağırladı. Nakkaş ve İzzettin mahallelerinde çiftçiler ile bir araya gelen Pakdemirli, daha sonra mera ıslahlarını yerinde inceledi. Bakan Pakdemirli Kestanelik Mahallesi'nde de muhtarlar ile bir araya geldi. Nakkaş Mahallesi ziyareti esnasında Şehit Piyade Kurmay Albay Gökhan Peker'in annesi, eşi, kardeşleri ve çocuklarını da evlerinde ziyaret eden Bakan Pakdemirli "Allah tüm şehitlerimizden razı olsun. Aileleri bizlerin aileleridir" sözleri ile milletin şehit ailelerine minnettar olduğunu ifade etti.

Yeni bir ekonomik dalga

Çatalca Belediyesi'nin 10 Milyon Atalık Tohum Projesi kapsamında oluşturduğu, tohum yetiştirme tesisini de yerinde inceleyen Bakan Pakdemirli'ye Başkan Mesut Üner Atalık Tohum Ürünlerinden elde edilen ürünlerin satışı ile ilgili bakanlıkça yapılacak olan proje kapsamına Çatalca'nın da alınmasını talep etti. Başkan Üner’in bu talebini olumlu karşılayan Bakan Pakdemirli, "Çatalca'da üretimi arttırmak, özellikle atalık tohumlardan elde edilen ürünlerin de oluşturacağı bir turizm sektörünü yaratmak için çalışmalar yapmalıyız" dedi. Pakdemirli'nin bu açıklaması, Bakanlık ve Çatalca Belediye Başkanlığı'nın önderliğinde Çatalca'da yeni bir ekonomik dalga yaratacak proje olarak yorumlandı. Kestanelik Mahallesi'nde tüm mahalle muhtarları ile bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Pakdemirli, Belediye Başkanı Mesut Üner ve beraberindeki heyetin son durağı Binkılıç Mahallesi oldu.

Bizim sevdamız Çatalca
Çatalca adına çok olumlu ve yeni projelerin hayata geçirilmesi noktasında adımların atıldığı ziyaretlerde Belediye Başkanı Mesut Üner, "Çatalca'mızın hükümetimiz eli ile Büyükşehir eli ile Çatalca Belediyemizin girişimleri ve halkımızın gayretleri ile çok daha iyi bir geleceğe ihtiyacı var. Bu bir zincir meselesi. Parti meselesinden ziyade bu bir Çatalca meselesi. Bu bir Çatalca'nın geleceği meselesi. Ben siz değerli halkımızın 31 Mart'ta gösterdiği teveccühü ve emanet teslim etme noktasındaki kararını sonuna kadar sürdüreceğine inanıyorum. Bizim sevdamız Çatalca, aşkımız bu ilçeye hizmet aşkı. El ele inşallah daha güzel bir Çatalca diyorum" sözleri ile vatandaşlarımıza tekrar teşekkür etti.


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?