Çatalca’da çiftçi bayramı

İstanbul’un tarım ilçelerinden olan Çatalca’ da emeğiyle toprağı işleyen çiftçilerin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü, İlçe Kaymakamlığı, Çatalca Belediyesi, İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ziraat Odası iş birliğiyle "Çiftçi Bayramı" etkinliği kapsamında kutlandı.

Yerel Haberler 15.05.2019, 09:30
Çatalca’da çiftçi bayramı

Çatalca Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşen etkinlikte Belediye Başkanı Mesut Üner, emeğiyle tarımı ayakta tutan çiftçilerin Dünya Çiftçiler Günü’nü tebrik etti. 

Fide dağıtıldı
Ferhatpaşa İlköğretim Okulu'nun önünden Cumhuriyet Meydanı'na kadar tarım araçlarının da katıldığı kortej yürüyüşü, saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumun ardından Çatalca Belediyesi tarafından yetiştirilen domates, biber, karpuz, mısır, patlıcan gibi yörede yetişen tohum ve fideler halka dağıtıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Başkan Üner ardından Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu "Ev ve süs hayvanları satış Sertifika Eğitimi" programına katılarak sertifika almaya hak kazanan vatandaşlara sertifikalarını takdim etti. Simge Ulus


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?
2023 öncesinde erken genel seçim olur mu?